„Su-27 atvirame danguje.“ Dešimtys... Katastrofiniai nuostoliai  ()

Ukainos pajėgos karo pradžioje turėjo 125 Su-27, Su-25, MiG-29 ir kitų lėktuvų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Per 28 mėnesius trukusių įnirtingų kovų ukrainiečiai prarado apie 90 lėktuvų. Tačiau Ukrainos kariuomenės vadovybė viešai neskelbė informacijos apie galimus aviacijos nuostolius.

Ukraina Myrhorodo aerodrome (Poltavos sritis), 160 km nuo fronto linijos, atvirame danguje laikė 6 viršgarsinius naikintuvus Su-27. Rusai į juos paleido raketas „Iskander“. Kai skelbia rusai, sunaikinti du Su-27, o dar 4 apgadinti. Vėliau Ukraina tai paneigė. Apie tai rašo „Forbes“.

„Tai galėjo būti viena tragiškiausių dienų Ukrainos pajėgoms nuo tada, kai Rusija 2022 metų vasarį įsiveržė į Ukrainą“, – rašo „Forbes“.

Ukrainos inernautai suskubo apkaltinti Ukrainos pajėgų pareigūnus, kurie įsakė naikintuvus Su-27 „pastatyti“ po atviru dangumi pavojingai arti fronto linijos esančioje bazėje.

Leidinys pažymi, kad Myrhorodo ataka yra tik paskutinis iš Rusijos atakų prieš pažeidžiamas Ukrainos oro bazes epizodų. Pastaraisiais mėnesiais Rusijos dronai „Lancet“ atakavo mažiausiai keturis Ukrainos lėktuvus Dovhyncevo oro bazėje netoli Kryvyj Riho, vos už 72 km nuo fronto linijos pietų Ukrainoje.

Pirmieji du smūgiai, įvykdyti praėjusį rudenį, netikėtai nustebino Ukrainos pajėgas. Tada prarasti du naikintuvai MiG-29. Panašu, kad lapkritį trečiuoju smūgiu sunaikintas atakos lėktuvas Su-25.

„Ukrainiečiai negali sau leisti tokių nuostolių“, – rašo „Forbes“.

 

Ukainos pajėgos karo pradžioje turėjo 125 Su-27, Su-25, MiG-29 ir kitų lėktuvų. Per 28 mėnesius trukusios nuožmios kovos ukrainiečiai prarado apie 90 lėktuvų, patvirtino „Oryx“ analitikai.

Norėdami kompensuoti nuostolius, ukrainiečiai iš savo sąjungininkų gavo dešimtis MiG-29. Šie orlaiviai palaiko oro pajėgų kovinę būseną, kol Vakarų naikintuvai F-16 ir galbūt keliolika „Mirage 2000“ – atvyks į Ukrainą.

Žinoma, problema yra ta, kad F-16 ir „Mirage 2000“ taip pat bus pažeidžiami Rusijos bepiločių orlaivių ir raketų smūgių, kai bus pastatyti lauke vidury baltos dienos.

Yra akivaizdžių žingsnių, kurių Ukrainos vadai galėtų imtis, kad apsaugotų savo lėktuvus. Pirmiausia patraukti orlaivius iš arčiausiai fronto esančių bazių.

Ukrainos pajėgos turi prie maždaug 20 didelių oro bazių, dešimtys mažų aerodromų ir net pakilimo takų, išsibarsčiusių visoje šalyje.

 

Tačiau karinių lėktuvų nukreipimo nuo fronto tikriausiai nepakanka – kol rusai turi balistinių ir sparnuotųjų raketų, galinčių smogti visoje Ukrainoje.

Ukraina dažniausiai pabrėžia nenuspėjamumą – visa tai tam, kad apsunkintų Rusijos atakas. Ukrainos pilotai „beveik niekada nepakyla ir nusileidžia tame pačiame aerodrome“.

Tuo pačiu metu Ukraina turėtų pastatyti sustiprintas orlaivių priedangas, taip pat pastatyti daugiau netikrų taikinių.

„Oro pajėgos daro viską, kas įmanoma, kad pasipriešintų priešui, jį suklaidintų, ypač pasitelkdama masalus ir kitas priemones“, – tvirtina buvęs Ukrainos oro pajėgų atstovas Jurijus Ihnatas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(21)
(2)
(19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()