Kažkas vyksta ne taip. „Išaugo 650%.“ Maskva turi didelę problemą ()
Kremlius labai nori naujokų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Karo tinklaraštininkai ir paprasti kariai vis dažniau skelbia išsamius vaizdo įrašus apie siaubingas sąlygas fronte. Personalo pasikeitimai Rusijos gynybos ministerijoje taip pat sufleruoja apie oficialų pripažinimą, jog kažkas vyksta ne taip, kaip teigia Kremliaus propaganda. Apie tai rašo leidinys „Hill“.
Vienas įtikinamiausių Rusijos nepasitenkinimo karu įrodymų – neseniai Sankt Peterburge pasirodžiusi reklaminis skydas. „Didvyrių miestas turi savo herojus“, – sakoma skelbime. Žmonėms siūloma stoti į kariuomenę ir gauti milžinišką 1,3 milijono rublių (14 000 dolerių) atlyginimą, kuris prilygsta vidutiniui ruso metiniam atlyginimui.
„Tačiau šiame pasiūlyme ypač svarbu tai, kad reklaminis skydas atsirado antrame Rusijos mieste, kuriame, kaip ir Maskvoje, iš esmės nėra karstų ir protezų“, – analizuoja leidinys.
Karo baisumų pasekmės daugiausia telkiasi skurdžiose Rusijos provincijose, kur 1,3 mln. rublių sudaro kelerių metų atlyginimą. Tai rodo, kad Kremlius labai nori naujokų.
Dar svarbiau yra tai, kad prieš dvejus metus rusams už registraciją buvo pasiūlyta 200 000 rublių (2200 USD). Naujo kvietimo kaina išaugo 650 procentų! Net ir įvertinus infliaciją, tai didžiulis padidėjimas, rodantis, kad karių paklausa didelė, o pasiūla – maža.
Kitaip tariant, rusai vis labiau nenori tarnauti. Daugiau nei 535 000 žuvusių ir sužeistų bei daugiau nei 1 000 aukų kasdien, todėl rusams laikas suprasti, kad režimas juos naudoja kaip patrankų mėsą, rašo „The Hill“.
Šis nuotaikų pasikeitimas, anot leidinio, žada blogą žinią režimui ir pačiam V. Putinui. Prielaida buvo ta, kad rusai mėgsta bausmę; jog jie aklai eis į mirtį kaip avys į skerdimą.
Karo entuziazmas buvo didelis keletą mėnesių po invazijos, tačiau po žeminančio Rusijos pasitraukimo iš Kyjivo, Sumų, Černigovo, Charkivo ir Chersono regionų jis išblėso.
Nuo 2023 m. vidurio frontas beveik nepajudėjo jokia kryptimi, o Rusijos aukų skaičius išaugo beveik dvigubai – nuo maždaug 600–800 žmonių per dieną iki mažiausiai 1 200–1 400. V. Putinas, kaip rašo leidinys, mielai iškeičia rusų gyvybes į keletą kvadratinių mylių Ukrainos žemės. Tačiau rusai, regis, pagaliau pabunda ir išreiškia savo nepritarimą beprasmei mirčiai.
V. Putinas ir jo bendražygiai atsidūrė beviltiškoje padėtyje. Jeigu rusai nustos mobilizuotis, Ukrainos nugalėti nepavyks. Bet jei jie jėga mobilizuos karius, tai padidins paskatas dezertyruoti.
„Nežinome, kada ateis lūžis, bet galime daryti dvi prielaidas“, – rašoma leidinyje.
Pirma, kuo ilgiau tęsis karas, tuo didesnė tikimybė, kad rusai atsisakys kariauti. Išsekus savanorių pasiūlai ir priverstinei mobilizacijai neduodant rezultatų, sąlygos pertemptiems kariams fronte taps netoleruotinos. Laikas tikrai ne V. Putino pusėje.
Antra, jei Rusija patirs didelį pralaimėjimą, kariai greičiausiai išgelbės savo kailį palikdami laivą. Toks pralaimėjimas gali būti bet koks: nuo ukrainiečių žygio į Maskvą (labai mažai tikėtina) iki kito priverstinio kariuomenės išvedimo iš dalies okupuotos teritorijos (gana tikėtina). Viso ar dalies Krymo praradimas būtų ypač demoralizuojantis.
Moralas Ukrainai ir jos sąjungininkams paprastas: laikytis. Rusai atsisako mirti, apibendrina „The Hill“.