Pradėdami karą apie tai nepagalvojo. Rusai priversti grįžti prie Antrojo pasaulinio karo realijų (1)
Turėtų „pagauti“ dronus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos kompanija „Pervij dirižabl“ paskelbė apie objektų apsaugos sistemos „Barjer“ kūrimą, paremtą aerostatais.
Šią naujieną pranešė Rusijos žiniasklaida.
Per konferenciją Rusijoje, skirtą technologijoms, leidžiančioms aptikti dronus ir su jais kovoti kompanijos atstovai nurodė, jog jei prie objekto artėtų priešo bepilotės skraidyklės, sistema į orą paleis balionų grupę su pritvirtintais tinklais. Tokios kliūtys turėtų „pagauti“ dronus. Jei bepilotis atsitrenkia į tinklą, tam tikra jo atkarpa yra atskiriama, o jos vietą turi užimti nauja.
Kiekvienas „Barjer“ sistemos aerostatas gali pakelti iki 30 kg naudingojo krovinio, o maksimalus visos konstrukcijos darbinis aukštis siekia 300 metrų.
Įmonės atstovai teigė, kad jų apsaugos sistema jau buvo išbandyta poligone ir sulaukė pirmųjų užsakymų. Anot jų, balionai bus gaminami jų gamyklose, o tinklai – „specializuotose įmonėse“.
Užtvarų sistemos, pagrįstos balionais, apsaugančiomis nuo oro grėsmių, pradėtos aktyviai naudoti Antrojo pasaulinio karo metais. Tuo metu jos daugiausia buvo skirtos perimti bombonešius ir pirmąsias pasaulyje sparnuotąsias raketas V-1 ir įrodė savo efektyvumą.
Visų pirma, per visą Vokietijos bombardavimo laikotarpį Didžioji Britanija perėmė daugiau nei du šimtus raketų savo oro balionų gaudyklių pagalba.
Teoriškai tokia sistema bus ne mažiau efektyvi ir prieš tolimojo nuotolio smogiamuosius bepiločius orlaivius, kurie veikia gana mažame aukštyje ir skrenda daug mažesniu greičiu.
Be to, nors tokios sistemos kaina neskelbiama, ji akivaizdžiai turėtų būti mažesnė nei galimas visaverčių priešlėktuvinės gynybos sistemų įrengimas aplink strateginį objektą.
Taip pat verta paminėti, kad Rusija jau naudoja oro balionus kaip ilgalaikio stebėjimo ir žvalgybos priemones. Jie buvo naudojami kovos zonoje ir FSB padaliniuose šalies pasienyje.
Russia uses aerostats to monitor abroad with Finlandhttps://t.co/V6NSkp2zaE
AKV-05 aerosta pic.twitter.com/xJVlbGSxt9
— GiamMa-based researchers SDR R&D IoT (@giammaiot2) May 30, 2024
Visų pirma, kariuomenė naudoja AKV-05 aerostatus, kurie yra optinių, šiluminio vaizdo ir radijo techninės stebėjimo sistemų nešėjai ir gali atlikti žvalgybą iki 10 kilometrų atstumu.