„Ukrainos oro gynybos krizė.“ Rusija vėl atakavo Ukrainos aerodromą! ()
Teoriškai Ukrainos pajėgos prarado tik 10 % prieškarinių oro gynybos pajėgų. Tačiau Ukrainos miestų apšaudymas verčia sutelkti geriausią oro gynybą aplink didžiausius gyventojų centrus.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainai trūksta oro gynybos įrangos pažeidžiamiausioms oro bazėms apsaugoti. Rusijos bepilotis orlaivis aptiko šešis Ukrainos lėktuvus Su-27 Myrhorodo aerodrome, esančiame už 160 km nuo Rusijos sienos. Apie tai rašo „Forbes“.
Tada Rusija smūgiavo balistine raketa „Iskander“. Skelbiama apie sunaikintus du vertingus viršgarsinius naikintuvus Su-27.
Panašus incidentas įvyko vėliau. Virš oro bazės Poltavoje praskriejo rusų bepilotis orlaivis, o po kelių valandų buvo smogta raketa „Iskander“ – buvo apgadintas, galbūt sunaikintas, karinis sraigtasparnis Mi-24.
Nuostoliai reikšmingi Ukrainos oro pajėgoms. Juk MiG ir Su yra vos kelios dešimtys, o ryškaus papildymo šaltinio nėra. Žurnalistų teigimu, Ukrainos kariuomenė turi maždaug 50 Mi-24.
Taip, Ukraina netrukus gaus 85 F-16 ir apie dešimt „Mirage 2000“ lėktuvų, tačiau šie nauji lėktuvai bus tokie pat pažeidžiami kaip ir kiti.
Leidinio autoriai tai vadina Ukrainos oro gynybos krize. Ukrainos pajėgos savo svarbiausias bazes gina žemė-oras raketomis. Tačiau Ukrainos oro pajėgos ir kariuomenė vargu ar gali vienu metu aprėpti miestus, dideles karių koncentracijas ir fronto bazes, tokias kaip Myrhorodas ir Poltava.
Skaičiai pabrėžia problemos mastą. Ukrainos oro pajėgos karo pradžioje turėjo maždaug 400 oro gynybos sistemų. Po 28 mėnesių Ukraina, „Forbes“ duomenimis, prarado maždaug 140 tokių sistemų ir įsigijo beveik šimtą, kad jas pakeistų.
Žurnalistai mano, kad teoriškai Ukrainos pajėgos prarado tik 10 % prieškarinių oro gynybos pajėgų. Tačiau Ukrainos miestų apšaudymas privertė geriausius oro gynybos sistemas sutelkti aplink didžiausius miestus.
Akivaizdu, kad teikiant pirmenybę didžiųjų miestų apsaugai, aerodromai lieka mažiau apsaugoti. Poltavą stebėjusį Rusijos droną paprasti šalies piliečiai nuo žemės stebėjo tris valandas, kol atskriejo „Iskander“. Tačiau niekas neturėjo galimybės jos numušti.
Rusai turi tą pačią problemą. Jie taip pat iš visų jėgų stengiasi apsaugoti savo oro bazes nuo Ukrainos raketų ir bepiločių orlaivių. Vienintelis skirtumas yra tas, kad Rusija turi daugiau bazių ir lėktuvų.