Ištaškyta 99 000 karių. Puolama didžiulė tvirtovė (5)
Nuostolių tempas verčia Maskvą siųsti naujus karius į frontą be tinkamo vadovavimo, mokymo ir įrangos.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Balandžio 4 dieną Rusijos kariai pradėjo puolimą prieš Časiv Jarą – Ukrainos tvirtovę Rytų Ukrainoje, esančią į vakarus nuo Bachmuto griuvėsių. Praėjus trims mėnesiams, šią savaitę, rusai užėmė pažeidžiamiausią miesto zoną – Kanalo mikrorajoną, o tai pareikalavo tūkstančių Rusijos karių gyvybių. Apie tai rašo „Forbes“.
Žurnalistų teigimu, nuo kampanijos Časiv Jare pradžios Rusijos armija prarado 99 000 karių. Nors ne visi jie žuvo tiesiogiai Časiv Jare, nemaža dalis jų patyrė nuostolių šiame regione.
|
„Rusija pasiekė tam tikros sėkmės, bet tai kainavo didžiulę kainą“, – komentavo įatsargą išėjęs Australijos armijos generolas Mickas Ryanas.
Paaukodama tiek daug gyvybių dėl tokios mažos pergalės, Rusija „atrodo, praleido paskutinę galimybę duoti lemiamą smūgį Ukrainai šiame kare“, pridūrė Ryanas.
Ukrainos garnizonas Časiv Jare tęsia kovą. Ukrainos kariuomenės atstovas spaudai Nazaras Vološinas sakė, kad garnizonas pasitraukė kelis kvartalais į vakarus per Šiaurės Doneco-Donbaso kanalą, nes Rusijos bombos ir artilerija sunaikino visus pastatus Kanalo mikrorajone.
Kaip rašo leidinys, stebina, kad Ukrainos garnizonas taip ilgai išsilaikė izoliuotame mikrorajone.
Dar gegužės pabaigoje Ukrainos analitinė grupė „Frontelligence Insight“ prognozavo, kad Časiv Jaras galiausiai kris, tačiau Ukrainos garnizonas atsilaikė dar 6 savaites.
„Forbes“ teigimu, tai padėjo tai, kad balandžio viduryje JAV prezidento Joe Bideno administracija atnaujino amunicijos tiekimą Ukrainai po šešis mėnesius trukusių prorusiškų respublikonų įstatymų leidėjų pastangų blokuoti pagalbą.
Ukrainos gynybai pasitarnavo ir tai, kad dėl didelių nuostolių susilpnėjo rusų pulkai ir brigados, nors Kremliui, nors ir sunkiai, pavyksta suburti naujus karius, kurie pakeistų žuvusius ir sužeistuosius.
Tačiau nuostolių tempas verčia Maskvą siųsti naujus karius į frontą be tinkamo vadovavimo, mokymo ir įrangos.
„Rusija negali sukurti kokybiškesnių ir didesnių pajėgų, kurios galėtų vykdyti didesnio masto puolimo operacijas“, – aiškina Ryanas.
Ukrainos karius, ginantiems Časiv Jarą, tai mažai guodžia. Pasak Ukrainos gynybos strategijų centro, Rusijos kariai netrukus pradės atakas per Šiaurės Doneco-Donbaso kanalą centrinėje Časiv Jaro dalyje.