„Jiems yra mirtis. Smogia iš Kinburno nerijos.“  ()

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sėkmė Juodojoje jūroje – ne tik realus Rusijos laivyno sunaikinimas, bet ir dalinė akvatorijos kontrolė.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© LPHOT SEELEY/MOD (OGL v1.0) | https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_active_Russian_Navy_ships#/media/File:Russian_cruiser_Marshal_Ustinov_MOD_45164874.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-07-11 „Jiems yra mirtis. Smogia iš Kinburno nerijos.“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos kariai sugebėjo beveik visą Juodąją jūrą paversti priešo laivų mirties zona.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinių jūrų pajėgų atstovas spaudai Dmytro Pletenčukas papasakojo apie bendrą padėtį jūroje.

Anot jo, 25 tūkstančiai kvadratinių kilometrų Juodosios jūros yra „pilkoji zona“, o bendra Ukrainos ekonominė zona Juodojoje jūroje – 70 tūkstančių kvadratinių kilometrų.

„Niekas negali visiškai įsitvirtinti ir dominuoti šioje srityje. Ten mus veikia Rusijos aviacijos atakos, o juos – mūsų ginklų sistemos. Žinoma, mums, prie Odesos ir Čornomorsko, akvatorijoje saugiau nei kur nors atviroje jūroje arčiau Krymo. Tačiau išvykti iš Chersono ir Mykolajivo uostų itin pavojinga, nes Dniepro-Bugo žiotyse ukrainiečių pajėgos gali nukentėti nuo priešo ugnies. Okupantai taip pat gali šaudyti iš Kinburno nerijos. Ten galima naudoti net ATGM, nes atstumas tai leidžia“, – pridūrė Ukrainos karinio jūrų laivyno atstovas.

[Vokietija!] Mažiausia kaina šiais metais. Beprotiška, ką sugeba naujausias išmanusis „Xiaomi“ klozeto dangtis („Smartmi Smart Toilet Seat 2“)
2202 2

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Nuostabus funkcionalumas

Išsamiau

Pletenčukas taip pat prisiminė šešias dešimtis civilių laivų, kurie ne veltui vis dar blokuojami nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios. Tačiau Juodojoje jūroje yra ir „mirtina“ priešo zona.

 

„Galime laikyti beveik visą Juodosios jūros akvatoriją „mirtina“ zona. Jeigu anksčiau okupantai galėdavo patekti į vakarinę ar šiaurės vakarinę jos dalį, tai dabar net centrinėje dalyje tai pavojinga. Ir prie Krymo, ir Kerčės sąsiaurio teritorijoje, kur gali pasiekti „Neptūnas“ ar dronai, jiems yra mirtis“, – sako jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(75)
(0)
(75)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: