„Sulaikė ore. Tai didelis smūgis Rusijai.“ (Video)  ()

Rusijos Federacija naudojasi žvalgybiniais bepiločiais orlaiviais.


Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=825640456415701&set=pcb.825640503082363

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos bepiločių orlaivių operatoriai tobulina savo galimybes perimti rusiškus tolimojo nuotolio dronus, kol jie dar yra ore. Tai leis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgoms sumažinti spaudimą trumpojo ir vidutinio nuotolio oro gynybos sistemoms.

Karo studijų instituto teigimu, tai patvirtina daugybė Ukrainos kariuomenės vaizdo įrašų. Visų pirma, birželio 1 d. gynėjai naudojo FPV droną, kad sunaikintų Rusijos ZALA ir „Orlan-10“ žvalgybinius bepiločius orlaivius netoli Velikaja Novoselkos miesto Donecko srityje.

Birželio 29 d. Charkivo karių operatyvinė grupė pasidalijo filmuota medžiaga, kurioje Ukrainos orlaivis sulaikė rusišką „Lancetą“ ore. Analitikai teigia, kad abiejų pusių kariškiai tobulina savo gebėjimus panaudoti bepiločius orlaivius, kad perimtų priešo dronus taktiniu lygiu.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Daugybė SUP irklenčių, išmanieji laikrodžiai, siurbliai, pjūklai, akumuliatoriai, išskirtinės ausinės ir kt. (Video)
2922 4

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-15/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Proscenic P10 Ultra“ - belaidis dulkių siurblys

2) „VIOLEWORKS“ - 1200W galios akumuliatorinis pjūklas su baterijomis ir įkrovikliu

3) „BlitzWolf BW-AT4“ - naujausias kompanijos išmanusis laikrodis

4) „FunWater“ - pripučiamos SUP irklentės

5) „Borehole“ - puikios kainos endoskopas (5 arba 10 metrų ilgio)

6) „Cloudenergy CL24-100“ - 100Ah LiFePO4 aukščiausios klasės akumuliatorius

7) „BlitzWolf BW-BTS9“ - kaulais grojančios belaidės ausinės

Išsamiau

Tačiau ISW kol kas nematė įrodymų, jog Rusijos pajėgos galėtų panaudoti bepiločius, kad galėtų perimti Ukrainos tolimojo nuotolio žvalgybinius bepiločius orlaivius. Tačiau pastaraisiais mėnesiais įsibrovėliai pasinaudojo oro gynybos sistemų apribojimais, norėdami laisviau naudoti žvalgybinius dronus toli už fronto linijų.

Tai leido jiems patobulinti žvalgybos-ugnies ir žvalgybos-smūgio kompleksus. Anot analitikų, Ukrainos oro pajėgų gebėjimas pigiais ir prieinamais dronais perimti brangesnius priešo žvalgybinius bepiločius orlaivius greičiausiai susilpnintų Rusijos pajėgumus.

 

Tai savo ruožtu padėtų išsaugoti brangias ir negausias trumpo ir vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas rimtesniems tikslams. „Rusijos ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos dabar technologiškai konkuruoja tarp puolamųjų ir gynybinių pajėgų. Ukrainos gebėjimas įdiegti technologines naujoves, lenkiančias Rusijos galimybes, yra labai svarbus neutralizuojant dabartinius Rusijos pranašumus“, daro išvadą analitikai.

Pasak eksperto Olego Katkovo, per paskutinius Rusijos smūgius į oro bazes Mirgorode ir Poltavoje rusų žvalgybiniai dronai realiu laiku perdavė vaizdus 150-200 km atstumu, o tai leido priešui pamatyti  taikinius konkrečioje vietoje. 

 

Karo politikos apžvalgininkas Aleksandras Kovalenko pridūrė, kad beveik visi Rusijos žvalgybiniai dronai yra surenkami iš svetimų komponentų.

„Defense Express“ pažymėjo, jog yra daug pasiūlymų, kaip elgtis su Rusijos žvalgybiniais bepiločiais orlaiviais, tačiau ignoruojamas faktas, kad priešo „Orlanai“ veikia ne atskirai, o kaip Rusijos armijos žvalgybos ir smūgio kontūrų komponentas, susietas su OTRK „Iskander“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(47)
(5)
(42)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()