„Mes negalėsime apginti net savęs!“ Vokietija skambina pavojaus varpais  ()

Vokietija silpna?


Vokietijos parlamentas
Vokietijos parlamentas
© Cezary Piwowarski, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Berlin_reichstag_CP.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokiečių ekspertai ir politikai kritikuoja koalicijos partijų pasiektą susitarimą dėl biudžeto ir nurodo, kad nepakankamai didinamos išlaidos gynybai, kad šalis atremtų Rusijos grėsmę.

Gynybos biudžetas šiemet išaugs 1,2 milijardo eurų, tačiau analitikai tvirtina, kad padidinimo, dėl kurio susitarė koalicijos partneriai, įskaitant centro kairiąją SPD, žaliuosius ir liberaliąją FDP, nepakanka, praneša „Euroaktiv“.

„Tai jokiu būdu nepasipriešina dabartiniam grėsmės lygiui ir tikrai neapima Vokietijos atsakomybės pasaulyje“, – sakė Andre Wuestneris, daugiau nei 200 000 ginkluotųjų pajėgų narių, įskaitant aktyvius karius, asociacijos „Bundesverband“ prezidentas.

[Vokietija!] Mažiausia kaina šiais metais. Beprotiška, ką sugeba naujausias išmanusis „Xiaomi“ klozeto dangtis („Smartmi Smart Toilet Seat 2“)
2201 2

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Nuostabus funkcionalumas

Išsamiau

„Ši suma net neatitinka infliacijos pakoregavimo“, – sakė Florianas Hahnas, didžiausios opozicinės frakcijos parlamente centro dešinės CDU/CSU įstatymų leidėjas.

Koalicinės vyriausybės nariai taip pat išreiškė abejonių dėl naujo gynybos biudžeto, o SPD atstovas Andreasas Schwarzas šiuos skaičius pavadino „neblaiviais“, o žaliųjų atstovas Antonas Hofreiteris teigė, kad Vokietija „neišsivers“ su panašiomis sumomis ilgalaikėje perspektyvoje. B. Pistoriusas iš pradžių prašė papildomų 6,7 mlrd. eurų 2025 m.

„Gynybos ministras pinigų gauna daugiau nei ankstesniame biudžete, bet gauna mažiau, nei viešai prašė. Tai įprasta biudžeto procedūra“, – šeštadienį sakė finansų ministras Christianas Lindneris.

 

Ch. Lindneris taip pat yra skolos stabdžio, ty konstitucinio skolinimosi apribojimo, gynėjas. Tačiau Vokietija vis dar susidurs su gynybos finansavimo trūkumu nuo 2028 m., kai bus išnaudota 100 mlrd. eurų suma.

Skaičiuojama, kad vyriausybei reikės padidinti metinį gynybos biudžetą nuo 52 mlrd. eurų 2024 m. iki 80 mlrd.

Nors kancleris Olafas Scholzas penktadienį pažadėjo įvykdyti šį prašymą, neaišku, ar jis iki tol eis savo pareigas, nes jo partija nuomonių apklausose prieš kitų metų nacionalinius rinkimus atsilieka nuo CDU/CSU.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(1)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()