Smūgis net pačiam admirolui. „Tai įvyko antrą kartą per visą karą.“ Rusai neteko milžiniškų pajėgų  ()

Juodosios jūros laivynas prarado 30 proc. savo laivų.


Vladimiras Kasatonovas
Vladimiras Kasatonovas
© Mil.ru, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Kasatonov_(2016).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vladimiras Putinas paskyrė admirolą Vladimirą Kasatonovą į Rusijos karinio jūrų laivyno vyriausiojo štabo viršininko postą, rašo RBC, remdamasis Gynybos ministerijai artimu šaltiniu ir šaltiniu karinio jūrų laivyno struktūrose. Šiame poste V. Kasatonovas pakeis admirolą Aleksandrą Nosatovą, kuris laivyno štabui vadovauja nuo 2021 m. spalio mėn.

Nuo 2019 metų V. Kasatonovas ėjo Rusijos karinio jūrų laivyno vado pavaduotojo pareigas. Anksčiau jis vadovavo N. G. Kuznecovo jūrų akademijai Sankt Peterburge. Jo karjera taip pat apėmė Ramiojo vandenyno laivyno štabo viršininko ir vado pirmojo pavaduotojo, Kolos flotilės vado ir Šiaurės laivyno 43-osios raketų laivų divizijos štabo viršininko ir vado pareigas.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Daugybė SUP irklenčių, išmanieji laikrodžiai, siurbliai, pjūklai, akumuliatoriai, išskirtinės ausinės ir kt. (Video)
2905 4

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-15/2024-08-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Proscenic P10 Ultra“ - belaidis dulkių siurblys

2) „VIOLEWORKS“ - 1200W galios akumuliatorinis pjūklas su baterijomis ir įkrovikliu

3) „BlitzWolf BW-AT4“ - naujausias kompanijos išmanusis laikrodis

4) „FunWater“ - pripučiamos SUP irklentės

5) „Borehole“ - puikios kainos endoskopas (5 arba 10 metrų ilgio)

6) „Cloudenergy CL24-100“ - 100Ah LiFePO4 aukščiausios klasės akumuliatorius

7) „BlitzWolf BW-BTS9“ - kaulais grojančios belaidės ausinės

Išsamiau

Šių metų balandį Kremlius antrą kartą nuo karo su Ukraina pradžios pakeitė Juodosios jūros laivyno vadą. Reguliarūs Rusijos karinio jūrų laivyno vadovybės pokyčiai vyksta dėl didelių nuostolių, kuriuos patyrė Juodosios jūros laivynas, prasidėjus Rusijos armijai visapusiškai invazijai į Ukrainą: po 2022 m. vasario 24 d. Juodosios jūros laivynas prarado 30 proc. savo laivų.

Remiantis „Oryx“ stebėjimo projektu, Ukraina, kuri visiškai neturi laivyno, galėjo panaudoti raketas ir karinio jūrų laivyno bepiločius orlaivius, kad nuskandintų arba sugadintų 26 Rusijos laivus ir povandeninius laivus, o tai leido sumažinti transporto operacijų ir Rusijos laivų grėsmę apšaudant Ukrainos teritoriją, taip pat išvalyti Juodosios jūros akvatoriją savo žemės ūkio produktų eksportui.

 

Gegužę Ukrainos ginkluotosios pajėgos (AFU) atakavo Sevastopolį trimis ATACMS raketomis. Dėl to buvo sunaikintas paskutinis Juodosios jūros laivyno raketinis laivas Kryme „Ciklon“.

Sėkmingi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veiksmai privertė Rusiją atitraukti Juodosios jūros laivyno laivus iš Krymo, kur jie bazavosi 240 metų, o dabar turi patruliuoti Juodojoje jūroje su povandeniniais laivais. Rusijos laivai pradėjo rengti mokymus Azovo jūroje, nes RF ginkluotųjų pajėgų vadovybė mano, kad tai mažiau pavojinga nei Juodoji jūra.

 

Birželio pabaigoje Vladimiras Putinas pareikalavo kuo greičiau apsaugoti Rusijos laivyną nuo atakų. „Mūsų laivyną būtina apsaugoti nuo galimų atakų jau tolimuose laivyno bazių prieigose ir jų veiklos rajonuose“, – sakė jis.

Tačiau prezidento dejonės problemos neišsprendė. Liepos 3-iosios naktį Ukrainos nepilotuojami kateriai užpuolė Novorosijsko miestą Krasnodaro teritorijoje, kur Rusija po Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atakų perkėlė iš Sevastopolio daugumą Juodosios jūros laivyno laivų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(71)
(1)
(70)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()