Stulbinamos išvados. Kas nutiko Rusijos tankams ()
Rusijos nuostoliai Ukrainoje gerokai viršijo naujų T-72 ir T-90 gamybos tempus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Analitikas Highmarsed atidžiai ištyrė palydovines nuotraukas ir padarė stulbinamą išvadą. 28 mėnesius trukusios sunkios kovos Ukrainoje kardinaliai pakeitė Rusijos armijos tankų korpusą, rašo „Forbes“.
Pasak analitiko, Rusijos armija prarado tiek daug modernių tankų, kad vienintelis būdas išlaikyti savo 3000 tankų pajėgas yra iš saugyklų (tiksliau laužynų) išimti dar daugiau 7-ojo dešimtmečio laikų T-62.
„Mano nuomone, tikėtina, kad ateityje matysime daugiau T-62 ir jie greičiausiai bus vienas pagrindinių Rusijos armijos tankų tipų“, – rašo jis.
41 toną sveriančių T-62 privalumas yra tas, kad jų yra daug ir, palyginti su naujesniais tankais, jie yra gana paprasti, todėl juos ekonomiškiau ir paprasčiau atkurti ir taisyti po dešimtmečių saugojimo atvirame danguje.
Rusija „atrodo, sukaupė didelius šio tipo tanko remonto pajėgumus“, pažymėjo analitikas.
Vyksta perėjimas nuo šiuolaikinių T-72, T-80 ir T-90 prie muziejinio T-62.
2022 m. vasarį Rusija pradėjo karą Ukrainoje turėdama maždaug 2100 T-72, 500 modernių T-80 ir 400 T-90.
Tačiau Ukrainos minos, dronai, artilerija ir prieštankinės raketos davė vaisių. Analitikai suskaičiavo 3000 sunaikintų, paliktų ar pagrobtų rusų tankų.
Niekas už Kremliaus ribų tiksliai nežino, kiek kasmet naujų tankų Rusijos gamyklos pagamina, tačiau gerai informuoti šaltiniai rodo, kad jų skaičius yra apie 500 ar 600. Tai per mažai, kad būtų galima pakeisti visus prarastus tankus.
Saugojimo bazėse Rusijoje dar yra likę apie 9300 tankų, tačiau dauguma jų yra arba labai pasenę modeliai, arba beveik netinkami restauruoti. Tai liudija atvirųjų duomenų analitikų (OSINT) surinkti duomenys iš palydovinių vaizdų.