„Atrodė, kad dabartiniais laikais tai neįmanoma.“ Pasaulis vėl eina iš proto ()
Ar to pakanka pasaulio saugumui užtikrinti?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apžvalgininko Leonido Nevzlino komentaras.
Vašingtone vykusiame NATO viršūnių susitikime jau buvo padaryta svarbių pareiškimų, įskaitant naujų oro gynybos sistemų, papildomų naikintuvų ir 1 mlrd. dolerių skyrimą Ukrainai šioms sistemoms palaikyti, kas ypač aktualu po paskutinių masinių Rusijos Federacijos smūgių.
Joe Bidenas savo kalboje teigė, kad po Švedijos ir Suomijos įstojimo NATO yra stipresnė nei bet kada anksčiau, o rytinis aljanso flangas stiprinamas siekiant atgrasyti nuo tolesnės Kremliaus agresijos. Formaliai – viskas labai teisinga ir logiška. Bet ar to pakanka ne tik Ukrainai apsaugoti, bet ir viso civilizuoto pasaulio saugumui užtikrinti?
Daugėja įrodymų, kad Rusija ir jos sąjungininkės aktyviai modernizuoja puolamąją ginkluotę ir perrašinėja karines doktrinas, atsižvelgdamos į karo Ukrainoje patirtį. Tai apima konfrontaciją su Vakarų gynybos sistemomis, kurių veiksmingumas neišvengiamai mažės, jei modernizacija bus tęsiama.
Rusija, Iranas, Šiaurės Korėja ir Kinija nepagailės pinigų tolesniam bendradarbiavimui kuriant naujų modelių raketas, dronus ir artilerijos sistemas. Ar civilizuotas pasaulis nepagailės pinigų ir išteklių?
Taip, naujas „ginklavimosi varžybas“ pradėjo diktatūros. Taip, daugeliui atrodė, kad šiuolaikiniame pasaulyje tai nebeįmanoma, tačiau jei demokratinės valstybės neįsitrauks, joms bus daug sunkiau kovoti su „blogio ašimi“.