Naujas kontrpuolimas? Ką galingo ruošia Ukraina  ()

Išbristi iš dabartinio pozicinio karo yra sunki užduotis tiek Rusijos, tiek Ukrainos kariams, tačiau ne itin plataus masto Ukrainos pajėgų kontrpuolimo veiksmai leis pasiekti operatyviškai svarbių tikslų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai teigia Karo studijų institutas (ISW).

Analitikai rašo, kad šios operacijos nebūtinai turi būti didelio masto, o jos gali būti sudėtingų atsakomųjų veiksmų serija, kuri vyks 2024 m. pabaigoje ir 2025 m.

Vakarų ir Amerikos pareigūnai skaičiuoja, kad Ukrainos pajėgos liks gynyboje ateinančius šešis mėnesius ir negalės pradėti plataus masto kontrpuolimo operacijos iki 2025 m.

Tačiau Ukrainos pajėgos jau dabar bando perimti taktinę iniciatyvą tam tikrose fronto srityse ir galės vykdyti ribotas kontrpuolimo operacijas, net ir gynyboje.

ISW apskaičiavo, kad Rusijos pajėgos šiuo metu vargu ar pasieks operatyviškai reikšmingų laimėjimų Ukrainoje, o Putino suformuluota „pergalės teorija“ yra nukreipta į nuoseklų laipsnišką Rusijos pajėgų šliaužiantį veržimąsi, o ne į greitą operatyviniu požiūriu reikšmingą manevravimą.

Ukraina šiuo metu sprendžia savo personalo problemas ir formuoja kelias naujas brigadas, kurios galės remti galimą kontrpuolimą, o nuo Vakarų pagalbos, reikalingos šioms brigadoms aprūpinti, teikimas lems, kada ir kokiu mastu Ukraina tai sugebėti tai padaryti.

ISW priminė, kad Vakarų pagalbos atvykimas į frontą leido Ukrainos pajėgoms stabilizuoti kritines sritis, o nuo 2024 metų gegužės vidurio Ukrainos kariai vykdė taktiškai svarbias ir sėkmingas vietines kontratakas Charkivo srities šiaurėje ir Kreminos kryptimi.

 

Analitikai teigia, kad artimiausiais mėnesiais Ukrainos pajėgos greičiausiai galės padidinti ir kontratakų mastą, ir dažnumą, kai Vakarų saugumo pagalba pasieks frontą, o Ukraina toliau kaups rezervus ir naujas brigadas.

Tuo pat metu Rusijos pajėgos stengiasi išlaikyti nuolatinį puolamąjį spaudimą Ukrainai, siekdamos priversti ją nukreipti žmogiškuosius ir materialinius išteklius į gynybines operacijas, o ne kaupti juos kontrpuolimo operacijoms.

Tokį efektą okupantai bando pasiekti pasitelkdami nuoseklias puolimo operacijas visoje Ukrainos rytuose ir šiaurės rytuose, tačiau Ukrainos kariai sugeba panaudoti savo pajėgumus ir Rusijos „silpnąsias vietas“ taktinėms kontratakoms vykdyti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(26)
(0)
(26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()