„Apie 850.“ Kas nutiko Rusijos karo aviacijai  ()

Rusija susiduria su keliomis pagrindinėmis problemomis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis NATO viršūnių susitikime Vašingtone sakė, kad Rusija kasdien prieš Ukrainą panaudoja apie 300 karo lėktuvų.

Šis pareiškimas atkreipia dėmesį į Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų būklę ir realius jų pajėgumus šiandien.

Apie Rusijos karo aviacijos kovinį pasirengimą savo straipsnyje išsamiai kalbėjo „Defense 24“ apžvalgininkas iš Lenkijos Macejus Šopa.

Rusijos oro pajėgų orlaivių parko efektyvumas ir būklė

Palyginus Rusijos kovinės parengties būklę su NATO pajėgomis, matyti dideli skirtumai. Nors vidutinis NATO kovinės parengties F-16 rodiklis svyruoja nuo 40 % (Graikija) iki 70 % (JAV), Rusijos oro pajėgos rodo žemesnius rodiklius dėl daugelio veiksnių, įskaitant prastą priežiūrą, korupciją ir nusidėvėjimą.

[Vokietija] Fantastiški suktukai-grąžtai tik 31€! Su 2 baterijomis, reguliuojami greičiai, 23+1 padėtys ir kt.
2385

Nuostabiai geros kainos

Iš Vokietijos greitas ir saugus siuntimas

Puikus funkcionalumas

Išsamiau

Analitikas pažymi, kad sovietų ir rusų orlaivių skrydžio nuotolis yra mažesnis, palyginti su Vakarų analogais, o tai sumažina jų kovinį efektyvumą.

„Nors amerikiečių koviniai orlaiviai buvo gaminami išbūti ore 6 000–8 000 valandas, šiuo metu įgyvendinamos programos šį laiką padidinti iki 12 000 ir daugiau valandų. Sovietų, o vėliau Rusijos lėktuvai buvo sukurti išbūti 4 000 (MiG-29) arba 5 000 (Su-27) valandas ore“, – sako Šopa.

 

Prieš karą Ukrainoje Rusijos lėktuvų parke buvo apie 1200 lėktuvų. Tačiau daugelio šių orlaivių gyvavimo ciklas artėja prie pabaigos. Tokie lėktuvai kaip Su-24, Su-25, MiG-31, MiG-29 ir Su-27 yra aktyviai naudojami, tačiau dažnai susiduria su techninės būklės ir modernizavimo problemomis. Negana to, Ukrainos pajėgos nuolat praneša apie Rusijos lėktuvų sunaikinimą.

Gamybos problemos ir nuostoliai

Rusija taip pat susiduria su sunkumais gamindama naujus lėktuvus. 2022 metais buvo pristatyti 27 nauji lėktuvai, 2023 metais – 24, o per pirmuosius šešis 2024 metų mėnesius – tik 6 nauji lėktuvai. Tai rodo dideles problemas orlaivių pramonėje, susijusias su modernių komponentų trūkumu ir sankcijomis.

 

Lenkų analitikas pabrėžia, kad vien dėl eksploatacinio nusidėvėjimo rusams šiemet teks nurašyti maždaug 60 kovinių lėktuvų. Ir visa tai neatsižvelgiant į numuštus ar sunaikintus ant žemės lėktuvus.

Vien tik per pirmuosius 6 šių metų mėnesius Ukrainos pusė paskelbė įrodymų apie visišką 12 orlaivių sunaikinimą. Prie šio skaičiaus galima pridėti dviejų A-50 orlaivių sunaikinimą.

Taigi šiandien tikrasis Rusijos kovinių orlaivių parko skaičius yra beveik 850 orlaivių. Iš jų maždaug 340–360 lėktuvų laikomi gana moderniais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(41)
(2)
(39)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()