Kremlius trankosi žaibais. Neįtikėtina, kur atkeliauja NATO ()
Dokumentas buvo kuriamas keletą metų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino šalies jūrų saugumo strategiją, numatančią sąveiką su NATO ir nuolatinį aljanso laivų buvimą Juodojoje jūroje. Dekretas buvo paskelbtas valstybės vadovo svetainėje.
Strategija siekiama užkirsti kelią grėsmėms jūrų saugumui ir užtikrinti veiksmingą atsaką į tokius iššūkius. Jo poveikis apima Ukrainos pakrantės teritorijas ir jūrų sienas, taip pat „kitas Pasaulio vandenyno sritis“, kur šalis turi „ekonominių ar kitokių interesų“.
Dokumentas numato karinių jūrų pajėgų kūrimą, pratybas su NATO ir bendrų „saugumo misijų – jūrų patrulių – Azovo ir Juodosios jūros baseine“ organizavimą su aljansu. Liepos 17 dieną strategijai pritarė Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGK). Dokumentas buvo kuriamas keletą metų.
|
Kremlius trankosi žaibais. Kremlius naujojoje Ukrainos strategijoje įžvelgė grėsmę. „Žinoma, sutelktas NATO laivų buvimas – atsižvelgiame ir į Bulgariją, ir į Rumuniją... – kelia papildomą grėsmę Rusijos Federacijai, turint omenyje tiesioginį NATO valstybių įsitraukimą į konfliktą aplink Ukrainą“, – sakoma Rusijos prezidento spaudos pranešime. Sekretorius Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Rusija imsis visų būtinų priemonių savo saugumui užtikrinti.
Peskovas taip pat priminė Montrė konvenciją, kuri nustato Turkijos suverenitetą Bosforo ir Dardanelų sąsiauriams, jungiantiems Juodąją ir Egėjo jūras. Dokumente numatytas specialus režimas ne Juodosios jūros šalims. Visų pirma, jie negali per sąsiaurius plukdyti karo laivų, kurių vandens talpa viršija 30 tūkstančių tonų, ir likti Juodojoje jūroje ilgiau nei 21 dieną.