Visiems šokas. „Tai didelė Lenkijos išdavystė“ ()
Niekas neįtarė, kur ves bylos pėdsakai.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Nustatyta, kad Irano gamybos atakos bepiločiuose orlaiviuose „Šahed“, kuriuos Rusija naudojo puldama Ukrainą, yra komponentų, pagamintų Lenkijos valstybinėje įmonėje „Wytwornia Sprzetu“. Lenkijos vyriausybė yra sukrėsta šio atvejo, kuris prilygsta išdavystei ir dabar atlieka tyrimą.
Tai teigiama radijo „Radio Zet“ straipsnyje.
Žurnalistų teigimu, minėta Lenkijos bendrovė pardavė kuro siurblius Irano įmonei „Iran Motorsazan“, kuri specializuojasi traktorių gamyboje, tačiau vėliau šie komponentai atsidūrė dronuose kamikadzėse.
|
„Radio Zet“ tiriamosios žurnalistikos žurnalistas Mariuszas Gerszewskis išsiaiškino, kad Poznanės valstybinė įmonė pardavė detales, kurios pateko į Irano kovinius dronus „Šahed 136“. Tokius dronus rusai naudoja atakoms Ukrainoje vykdyti. Šį atvejį nustatė Vidaus saugumo agentūra.
Kai 2022 m. rugsėjo viduryje Ukrainos kariuomenė virš Kupjansko Charkivo srityje numušė rusų paleistą Irano gamybos kovinį droną, niekas neįtarė, kad bylos pėdsakai ves į Lenkiją. Ukrainos tarnybų susidomėjimą sukėlė viena iš numušto drono liekanose rastų detalių“, – sakoma straipsnyje.
Minėti siurbliai yra dvejopo naudojimo prekės, tačiau jų eksportas buvo vykdomas be Lenkijos plėtros ir technologijų ministro leidimo.
Šiuo metu Lenkijos gynybos ministerija paskelbė nuodugniai tikrinanti Lenkijos bendrovių sutartis su Rusiją remiančiomis šalimis, o Lenkijos vidaus reikalų ministras Tomaszas Siemoniakas pareiškė, kad šis incidentas yra „absoliučiai šokiruojantis“, ir pažadėjo atlikti išsamų tyrimą.
Buvusiam „Wytwornia Sprzetu“ generaliniam direktoriui gresia iki 10 metų kalėjimo už strateginių produktų eksportą be tinkamo leidimo.