„Jie nieko panašaus kare dar nebuvo matę.“ Į frontą atvyko kai kas neįtikėtino (Foto) ()
Ukrainiečiai jau tiria numuštą droną.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos Federacijos armija nuolat apšaudo Ukrainą naudodama bepiločius orlaivius-kamikadzes. Tačiau per vieną iš paskutinių išpuolių agresorė panaudojo paslaptingą ginklą, kurio Ukrainos kare dar nematė.
Pasak Ukrainos oro pajėgų vadovybės pranešimo, per liepos 20 d. įvykdytą ataką Ukrainos ginkluotosios pajėgos numušė 13 iš 16 „šahedų“. Mobiliosioms karių grupėms pavyko apsiginti ir nuo vieno drono, kurio nepavyko atpažinti, smūgio.
Rusijos dronas-kamikadzė turėjo veikti labai mažame aukštyje. Kalbama tik apie 20-30 metrų. Be to, dizainas – nors turi tam tikrų kitų Rusijos arsenale esančių ginklų bruožų – skiriasi nuo anksčiau ukrainiečių atpažintų ginklų. Dėl šios priežasties oficialiuose pranešimuose gynėjai link Ukrainos paleistą paslaptingą droną apibūdina kaip „nežinomo tipo“ bepilotį.
Kaip rašoma „Defense Express“ svetainėje, neatpažintas orlaivis vizualiai labai skiriasi nuo populiarių „Shahed-136“ dronų, kurie buvo panaudoti šeštadienio atakoje. Kas dar svarbu – paslaptingasis ginklas judėjo itin mažame aukštyje.
Jis panašus į „Zala 421-20“. Tai įrankis, skirtas žvalgybai iš aukštai, todėl paprastai tokiame mažame aukštyje neskraido. Nors „Defense Express“ žurnalistų gautose nuotraukose matyti, kad paslaptingasis dronas panašus į 421-20, jis vis tiek turi daug skirtumų, leidžiančių manyti, jog rusai naudojo visiškai kitokią, anksčiau Ukrainoje nežinomą įrangą.
Minėto portalo cituojami šaltiniai rodo, kad drono sparnų ilgis viršija 4 m. Fiuzeliažo profilis yra kvadratinis. Nėra žinomi jokie paslaptingos įrangos techniniai parametrai. Nežinia, kokį diapazoną, kokį greitį pasiekia ir kokio dydžio krovinį gali nešti.
„Defense Express“ pažymi, kad ukrainiečiai jau tiria numuštą droną. Tokio tipo objektai jiems yra vertingos informacijos šaltinis – leidžia nustatyti, kokia grėsmė gali kilti priešui panaudojus nežinomus ginklus, taip pat svarbūs kuriant efektyvias kovos priemones.