Kibiras šalto vandens Vakarams. Jie mato kiekvieną ukrainiečių žingsnį (Video) ()
Tai privaloma įranga kariams šiuolaikiniame kare.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dronai tapo neatsiejama šiuolaikinių mūšio laukų dalimi, tačiau improvizuotos konstrukcijos turi ir trūkumų. Priešininko pusė bando jais pasinaudoti, netgi „Amazon“ prieinamais detektoriais, pavyzdžiui, „SoloGood FPV Monitor“.
FPV dronai yra pažeidžiami elektroninių karo sistemų, todėl jų veikimas yra neužtikrintas. Žinoma, tiek ukrainiečiai, tiek rusai daug eksperimentuoja su valdymo signalų dažniais, tačiau buvo laikotarpių, kai tam tikros pusės dronai buvo visiškai bejėgiai arba dominavo, rašo žurnalistas P. Juraszekas.
Kita problema yra pavojus, kad priešas gali perimti vaizdo transliacijas iš bepiločių orlaivių, kurių dėka jis sužino, kur jį ruošiamasi užpulti, ir turi laiko pasislėpti. Taip yra todėl, kad vaizdas paprastai nėra užšifruotas, kitaip nei karinių bepiločių, o kompetentingi žmonės, turintys prieigą prie atitinkamos įrangos, gali užfiksuoti perduodamą vaizdą.
Žemiau esančiame vaizdo įraše matyti, kaip Rusijos karys naudojasi „Amazon“ pirktu bepiločių orlaivių detektoriumi „SoloGood FPV“, kurį galima įsigyti už šimtą eurų, kad užfiksuotų Ukrainos „kamikadzių“ bepiločių orlaivių vaizdų transliacijas. Dėl šios priežasties jis gali įspėti savo palydovus apie grėsmę arba padėti jiems numušti atskriejantį droną.
Videos of a Russian soldier using a SoloGood FPV monitor / receiver to watch the video feeds of Ukrainian FPVs. https://t.co/0vMEhESD2Qhttps://t.co/eXOmid3S46https://t.co/476KSi0C7b pic.twitter.com/XArzsn5qAd
— Rob Lee (@RALee85) July 21, 2024
Asmeniniai bepiločių orlaivių detektoriai – privaloma karių įranga šiuolaikiniame kare.
Dėl naujos grėsmės labai populiarėja asmeniniai bepiločių orlaivių detektoriai, kurių veikimo nuotolis yra 1-2 kilometrai. Šio tipo prietaisai yra tik radijo signalų imtuvai, informuojantys naudotoją apie, pavyzdžiui, drono veiklą 800 metrų į šiaurę nuo jo padėties.
Šio tipo sprendimai puikiai veikia kartu su kinetinėmis kovos su dronais priemonėmis, tokiomis kaip SMASH moduliai, montuojami ant karabinų ar šautuvų, kurių pataikymo nuotolis nuo 200-300 m iki 400-500 m, priklausomai nuo kalibro. Antrasis gana efektyvus metodas, nors ir daug mažesnio efektyvaus nuotolio, yra lygiavamzdžiai šautuvai.
Komerciniai sprendimai, tokie kaip „SoloGood FPV Monitor“ detektorius, kurį naudoja rusai, taip pat yra alternatyva karinei technikai. Šis gali užfiksuoti 5,8 GHz dažnio signalą ir veikti 3 valandas.
Perimtas vaizdas pateikiamas 4,3 colio ekrane, paremtame IPS matrica, kurios skiriamoji geba yra 800x480 pikselių. Be to, įrenginyje yra pora sulankstomų antenų, taip pat jis leidžia naudoti atminties korteles duomenims įrašyti.