„Atakos iš Kinijos.“ Netikėta žinia. Taivane prasidėjo karo veiksmai (Video) ()
Evakuojamos didžiųjų miestų gatvės.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taivane rengiamas karo veiksmų prieš Kinijos Liaudies Respubliką modeliavimas.
Taivane prasidėjo penkias dienas trunkančios karinės pratybos, kuriomis siekiama kuo labiau priartėti prie realių kovinių operacijų.
„Reuters“ pranešė, kad pratybose bus imituojamos atakos iš Kinijos Liaudies Respublikos.
Šių metų pratybose buvo atšaukti elementai, kurie daugiausia buvo parodomieji, įskaitant ugnies jėgos demonstravimą. Vietoj to bus intensyviau treniruojamasi naktimis ir praktikuojami veiksmai nutrūkus ryšio linijoms.
Liepos 22 d., Tamsui upės, vedančios į Taipėjų, žiotyse Taivano kariai treniravosi kloti minas, kad užlaikytų priešo kariuomenės nusileidimą sostinei užimti.
Be to, prasidėjus pratyboms šiauriniame Taoyuano mieste, kuriame yra pagrindinis Taivano tarptautinis oro uostas, rezervistai susirinko priimti karo laiko įsakymus, o civiliai furgonai buvo naudojami gabenant įrangą.
O ketvirtadienio, liepos 25 d., rytą Taoyuano oro uostas valandai bus uždarytas pratyboms, nors tą pačią dieną tikimasi, kad salą užklups taifūnas, dėl kurio jos gali užtrukti.
Šios savaitės pratybų scenarijus apima atsarginių vadaviečių sukūrimą po to, kai KLR sunaikins centrus ir išsklaidys Kinijos pajėgas, bandančias nusileisti Taivano vakarinėje pakrantėje.
Koviniai šaudymai vyks tik atokiose Taivano salose, įskaitant Kinmeną ir Matsu.
Karinės pratybos vyks kartu su civilinės gynybos pratybomis, kurių metu imituojamos KLR raketos atakos metu 30 minučių evakuojamos didžiųjų miestų gatvės, o mobiliuosiuose telefonuose skamba bandomieji įspėjamieji signalai.
Gegužę JAV Valstybės departamentas apkaltino Kiniją karinėmis provokacijomis dėl didelio masto karinių pratybų Pietų Kinijos jūroje aplink Taivano salą.
Tada Kinijos Liaudies Respublikos armijos 111 lėktuvų ir dešimtys karinių jūrų pajėgų laivų apsupo salą.
Savo ruožtu Pekinas išreiškė nepasitenkinimą nauja Taipėjaus vyriausybe, kaltindamas Lai Ching-te nepriklausomybės siekiu ir noru destabilizuoti regioną.