Netikėta žinia iš Kinijos. „Jos siunčia signalus“ ()
Kinijos pozicija dėl Ukrainos sukelia daug diskusijų.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Užsitęsusios ginkluotos konfrontacijos tarp Ukrainos ir Rusijos Federacijos agresijos kontekste pasaulio bendruomenė įdėmiai stebi į Kyjivo ir Maskvos derybų proceso perspektyvas. Nepaisant to, kad Kinija daro didelę įtaką Rusijos Federacijai, Pekinas mano, kad sąlygos ir laikas deryboms dar neatėjo. Tai pranešė Kinijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.
Per Dmytro Kulebos ir Kinijos užsienio reikalų ministro Wang Yi susitikimą tapo žinoma, kad Pekinas pasisako už tai, kad būtų kuo anksčiau pradėtas tiesioginis dialogas tarp konflikto šalių. Kartu, pasak Kinijos vadovybės, šiuo metu dar neatėjo tinkamos sąlygos ir laikas konstruktyvioms deryboms.
|
Pasak Kinijos, pastaruoju laikotarpiu abi Ukrainos konflikto pusės rodė tam tikrus signalus apie galimą pasirengimą vesti taikos derybas.
Jos siunčia signalus. „Pastaruoju metu tiek Ukraina, tiek Rusija nevienodu mastu siuntė signalus, kad yra pasirengusios deryboms, nors sąlygos ir laikas dar nėra subrendę, palaikome visas pastangas skatinti taiką ir esame pasirengę toliau vaidinti konstruktyvų vaidmenį“, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Wang Yi.
Pekinas pabrėžia, kad bet koks konfliktas turi būti sprendžiamas diplomatinėmis konsultacijomis. Kartu Kinijos pusė daug dėmesio skiria sudėtingai humanitarinei situacijai kovos zonoje ir ketina toliau teikti materialinę pagalbą nukentėjusiems Ukrainos gyventojams.
Nepaisant paskelbto neutralumo, Kinijos pozicija dėl Ukrainos sukelia daug diskusijų. Pekinas gilina ekonominį bendradarbiavimą su Rusija, kurį daugelis šalių vertina kaip netiesioginę Kremliaus veiksmų paramą. Akivaizdu, kad tikri Kinijos vadovybės žingsniai skatinant taiką gali būti svarbūs tolimesnei karo pabaigai.