„Tiesiai į fronto liniją.“ Į kariuomenę atvyko Porošenka. „Neturėjau kitos išeities“ (Video) (1)
Tai padidins Ukrainos karių saugumą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Europos solidarumo“ lyderis, buvęs prezidentas Petro Porošenka, savo lėšomis finansuojantis kontržvalgybos sistemų „Ai-Petri“ gamybą ir operatorių mokymą, jas perdavė kariams, taip pat pikapus greitam brigadų, įkrovimo stotelių ir autonominės energijos generatorių judėjimui. Apie tai pranešė „ES“ spaudos tarnyba.
„Ai-Petri SV“ – naujausias Ukrainos inžinierių taktinis kompleksas, skirtas kovoti su priešo technine žvalgyba, apsaugantis artilerijos brigadas, pėstininkus ir kitus dalinius nuo Rusijos dronų – tiek žvalgybos, tiek atakos.
„Šiandien perduodame keturis „Ai-Petri SV“ kompleksus. Tai apsaugo mūsų kariuomenę, artileriją, pėstininkus, mūsų desantines pajėgas nuo priešo dronų. Daugiau nei 20 kompleksų jau dirba tiesiai fronto linijoje, dengia mūsų karius“, – sakė P. Porošenka. Naujoji modifikacija turi ilgesnį veikimo diapazoną. O tai reiškia didesnį Ukrainos karių saugumą.
Petro Porošenkos teigimu, remiantis kovinio naudojimo patirtimi, buvo sukurti 4 „Ai-Petri“ komplektai.
„Tai mūsų indėlis į valstybės gynybą. Taip pat serijinė individualių apsaugos kompleksų „Vanilinis cukrus“, FPV dronų, naujausių tranšėjinų EK kompleksų ir dronų-gaudyklių gamyba“, – sakė P. Porošenka.
Praėjusių metų lapkritį tapo žinoma, kad Petro Porošenka į naujausios elektroninio karo sistemos kūrimą investavo 150 mln. grivinų (3 300 000 eurų). Šiuo metu investicijų suma pasiekė 200 mln. grivinų (4,5 mln. eurų), fronte jau dirba dvi dešimtys kompleksų.
„Mano svajonė, kad visa fronto linija būtų po patikima kibernetinės gynybos priedanga, veiksminga prieš visas nepilotuojamų orlaivių sistemas“, – sako jis.
Jis taip pat paaiškino, kodėl nusprendė investuoti į šią plėtrą. „Neturėjau kitos išeities, nes nieko panašaus tarp visų įvykių nemačiau. Investavau į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kai neturėjome efektyviai veikiančių modelių. Bet aš tikiu mūsų komanda, tikiu programuotojais, tikiu inžinieriais. Ir aš tikiu unikaliais įgūdžiais tų įgulų, kurios dabar naudoja šią kibernetinę gynybą tiesiogiai susiduriant mūšyje“, – sakė P. Porošenka.