Putino planas žlugo. Peskovas abejoja Rusijos ateitimi ()
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas Rusijos gimstamumą pavadino „katastrofiškai žemu“, liepos 26 d. perspėdamas, kad tai kelia rimtą grėsmę šalies ateičiai, tačiau šis rodiklis vis tiek nėra toks blogas, kaip prasčiausi Europoje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kaip priede praneša „bne IntelliNews“, prezidentas Vladimiras Putinas nuo pirmosios savo pareigų dienos daug dėmesio skyrė Rusijos demografijos gerinimui.
Rusija patyrė demografinį žlugimą per 1990-ųjų chaosą ir, nepaisant trumpo atsigavimo 1990-ųjų pakilimo metais, gyventojų skaičius vis dar mažėja.
Putinas demografijos gerinimą įvardijo kaip vieną iš pagrindinių savo programos „Nacionaliniai projektai 2.1“, dar žinomos kaip Gegužės dekretas, tikslų.
Neseniai jis sprendė šią demografinę problemą dekrete, kuriame daugiausia dėmesio skirta nacionaliniams vystymosi tikslams. Šiuo metu bendras gimstamumo rodiklis Rusijoje yra maždaug 1,4, o tai, pasak Peskovo, yra palyginama su žemu lygiu Europoje ir Japonijoje.
|
Ispanijoje, Italijoje ir Lenkijoje gimstamumo rodikliai yra patys prasčiausi Europoje – atitinkamai 1,16, 1,24 ir 1,29. Prancūzija, Rumunija ir Turkija turi vienus geriausių rodiklių Europoje – atitinkamai 1,79, 1,71 ir 1,63.
Vokietija yra viduryje ir lygi Rusijai – 1,46, o Japonijos gimstamumo rodiklis buvo 1,30 gimimų vienai moteriai 2021 m.
ES nėra šalies, kurios gimstamumo rodiklis būtų didesnis už 2,1 koeficientą, reikalingą norint išlaikyti stabilų gyventojų skaičių.
Ukrainos gimstamumo rodiklis taip pat yra katastrofiškai žemas – 1,1, kai Eurostatas paskutinį kartą jį fiksavo 2019 m.
Ukrainos gyventojų skaičius pernai sumažėjo iki 29 milijonų, gimstamumui nukritus iki žemiausio lygio per 300 metų.
JT neseniai prognozavo, kad Ukrainos gyventojų skaičius iki 2050 m. sumažės iki 15 milijonų žmonių, palyginti su 45 milijonais prieš karą.
Kalbėdamas žiniasklaidos forume netoli Maskvos, Peskovas pabrėžė, kad šią tendenciją reikia skubiai pakeisti, pažymėdamas, kad Rusijoje, didžiausioje pasaulio šalyje pagal plotą, mažėja gyventojų.
„Šią tendenciją galima pakeisti tik padidinus gimstamumą“, – sakė Peskovas ir pridūrė, kad tris ir daugiau vaikų turinčios moterys turėtų būti laikomos „didvyrėmis“, lyginant jas su karo veteranais ar mokslininkais, kurie atranda vaistus nuo mirtinų ligų.