Nieko apie tai nežinojome. 2022 pavasarį pasaulis vos neišlėkė į orą  (1)

Įtampa tarp JAV, NATO ir Rusijos buvo pasiekus didžiausią visų laikų tašką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos povandeninio laivo vadas įsakė savo įgulai paruošti torpedas per suartėjimą su amerikiečių branduoliniu povandeniniu laivu 2022 metų pradžioje, atskleidė britų „The Times“.

Amerikietiško branduolinio povandeninio laivo kapitonas tam tikru momentu turėjo apsispręsti, ar paleisti torpedas, reaguodamas į Rusijos žingsnį, galėjusį atvesti pasaulį prie branduolinio karo slenksčio.

Šis beveik holivudinis scenarijus iš tikrųjų įvyko per amerikiečių ir Rusijos povandeninių laivų suartėjimą 2022 metų pavasarį, tai yra jau prasidėjus invazijai į Ukrainą.

Newsweek“ susisiekė su Rusijos gynybos ministerija, Pentagonu ir JAV kariniu jūrų laivynu dėl komentarų, tačiau kol kas jų negavo.

Arktis, kurioje vyko šis įtemptas scenarijus, yra svarbus regionas, kuriame stipriai veikia ir NATO, ir Rusija.

Iš Kolos pusiasalio, kuriame yra svarbi Rusijos šiaurinio laivyno bazė, bet taip pat, kaip manoma, yra didelė branduolinio arsenalo dalis, atsiveria vaizdas į Barenco jūrą, į pietus nuo Arkties vandenyno.

 

Maskva turi vieną didžiausių ir pažangiausių povandeninių laivų parkų pasaulyje ir per daugelį metų daug investavo į jų modernizavimą.

„Rusija masiškai investuoja į povandeninių laivų pajėgumus nuo 2014 m.“, – dar 2023 metais sakė buvęs Ukrainos karinio jūrų laivyno štabo viršininkas ir gynybos ministro pirmasis pavaduotojas admirolas Igoris Kabanenko, primena „Newsweek“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(65)
(-51)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)