„Po SSRS žlugimo niekas nepasikeitė.“ Rusija nesustos ()
Istorikas paaiškino, ko siekia Kremlius.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kazachstano istorikas Bachtijaras Albani podkaste „Dope Soz“ sakė, kad Rusija visada plėtėsi užkariaudama ir nesustos to daryti, net jei pralaimės Ukrainoje.
Ekspertas pašnekovams priminė, kad Rusija visada vystėsi į išorę: užkariaudama ir pasivydama kitas šalis mokslo srityje. Istorikas paminėjo Rusijos puolimą prieš Lenkiją, vėliau karą su Suomija 1939-1940 m., dėl kurio pastaroji neteko daugiau nei 10 proc. savo teritorijų. Po Antrojo pasaulinio karo SSRS tendencijos tęsėsi: 1953 m. tankai numalšino sukilimą VDR, o 1968 m. kariuomenė įžengė į Čekoslovakiją, neleisdama jai pasitraukti iš sovietinio bloko. Po SSRS žlugimo niekas nepasikeitė: dešimtajame dešimtmetyje Rusija pirmiausia padarė įtaką Padniestrės konfliktui, vėliau – Karabachui; karai Čečėnijoje atitraukė Kremliaus dėmesį, tačiau neilgam. 2008 m. Rusija žygiavo į Sakartvelą, 2014 m. įvyko Krymo aneksija ir įsiveržimas į Donbasą; 2022 m. Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.
|
„Tai yra tendencija, ji tęsis. Negalime būti akli, matote, kad kartojasi tas pats“, – pabrėžė istorikas.
Pasak jo, užkariavimo politikos koncepcija ir valstybės egzistavimo forma neišnyks, „kol egzistuoja Kremliaus režimas ir Rusija dabartinėmis ribomis“.