„Ukraina gali lengviau atsikvėpti.“ Kas nutiko  ()

Atskleidė pokalbio detales.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įtakingo JAV leidinio „Politico“ žurnalistams pavyko sužinoti naujų detalių apie konfidencialų Donaldo Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pokalbį. Žurnalistas Matthew Kaminskis straipsnyje rašo, kad Ukrainai nereikia baimintis D. Trumpo išrinkimo prezidentu. Be to, bet kurio kandidato (Trumpo ar Harris) pergalė leis Ukrainai „su palengvėjimu atsikvėpti“. 

Straipsnyje rašoma, kad būtent Zelenskis buvo pirmasis užsienio lyderis, sulaukęs Trumpo skambučio po to, kai jis paskelbė apie savo kandidatavimą į prezidentus. Žmonės, susipažinę su detalėmis, tvirtina, kad viskas praėjo dar geriau, nei teigiama drungnose jų pokalbio apžvalgose.

[Pasaulinė premjera] Iš EU su kuponais monstrinės energijos stotys! Pamaitins ir elektromobilį, ir visus namus (Video)
4509 4

„Earth Day Sale“ išpardavimas!

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

„FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis + „FOSSiBOT FB3840“ papildomos baterijos + „FOSSiBOT SP420“ 420W saulės panelės

Išsamiau

Pasak jų, D. Trumpas V. Zelenskiui pasakė štai ką: idėjos, kad jis padės V. Putinui, yra „melagienos“, ir pažadėjo siekti teisingos taikos. „Tai, kad D. Trumpas pavadino tai geru sprendimu, reiškia, kad jo nesantaika su V. Zelenskiu yra sena naujiena“, – straipsnio autoriui sakė buvęs JAV ambasadorius Ukrainoje Johnas Herbstas. 

Tuo pat metu D. Trumpas laikosi realistinio, su internacionalumu besiribojančio požiūrio į Ukrainą. Būtent jo administracija 2017 m. apginklavo ją nešiojamomis prieštankinėmis raketų sistemomis „Javelin“ kurios išgelbėjo šalį prieš dvejus metus, kai V. Putinas pradėjo karą. Po to, kai 2014 m. Rusija okupavo Krymą ir pradėjo konfliktą Rytų Ukrainoje, Barackas Obama juos apginkluoti atsisakė. 

 

Zelenskis ir jo žmonės taip pat mato Ukrainos sąjungininkus D. Trumpo orbitoje ir stengiasi gauti trijų iš jų paramą: buvusio Nacionalinio saugumo tarybos vadovo Roberto O'Brieno, valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo ir Arkanzaso senatoriaus Tomo Cottono. Visi trys minimi diskusijose dėl nacionalinio saugumo postų antrojoje D. Trumpo administracijoje. 

 

Pažymėtina, kad Pompeo tapo Davido Urbano bendraautoriumi straipsnio, kuriame išdėstytas ambicingas paramos Ukrainai planas, įskaitant narystę NATO. Straipsnis praeitą savaitę išspausdintas „The Wall Street Journal“.

Čia galima įžvelgti tai, kaip paprastai veikia D. Trumpas. Niekas nežino, kaip Trumpas elgsis, dažnai net pats Trumpas. Ką galima tikrai teigti, kad jis veikia nenuspėjamai, tarptautiniuose veiksmuose elgiasi labiau pagal situaciją, o ne pagal principus ir yra linkęs suasmeninti politiką.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(83)
(7)
(76)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()