4000 per dieną, 167 per valandą. Pribloškiantys duomenys  ()

Skaičiavimai gerokai viršija net oficialius Rusijos teiginius ir negali būti patikimai patikrinti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos karinė pramonė padidino lengvųjų kovinių ir stebėjimo FPV bepiločių orlaivių gamybą iki maždaug 4000 per dieną arba 167 per valandą.

Tačiau Ukrainos skaičiavimai rodo, kad šis skaičius gali būti iki pustrečio karto didesnis, šiandien skelbia portalas „Balkan Security Network“.

Rusijos gynybos ministras Andrejus Belousovas sakė, kad bepiločių orlaivių gamyba išaugo iki 120 000 vienetų per mėnesį, o karinės pramonės atstovai savo gamykloms parengė 28 punktų aprašymą, kuriame detaliai apibrėžiami gamybos etapai.

Vakarų žiniasklaida teigia, kad Rusija sugebėjo sparčiai padidinti šių lengvųjų orlaivių gamybą, nes strategiškai paskirstė gamybos pajėgumus dideliuose miestuose, tokiuose kaip Maskva, Sankt Peterburgas, Sevastopolis, Nižnij Novgorodas, Riazanė, Samara, Sachalinas, Tomskas ir Tula, taip pat kai kuriose mažesnėse gamyklose Baškirijoje ir Tatarstane, o yra informacijos, kad buvęs duonos fabrikas Tambove perėjo prie FPV dronų gamybos.

[Pasaulinė premjera] Iš EU su kuponais monstrinės energijos stotys! Pamaitins ir elektromobilį, ir visus namus (Video)
4739 4

„Earth Day Sale“ išpardavimas!

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

„FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis + „FOSSiBOT FB3840“ papildomos baterijos + „FOSSiBOT SP420“ 420W saulės panelės

Išsamiau

Tose vietose pakanka kvalifikuotos darbo jėgos ir žaliavų masinei gamybai, taip pat reikiamos erdvės bei kitos infrastruktūros. Daugeliu atvejų tai daroma patalpose, kuriomis dar visai neseniai naudojosi Vakarų bendrovės, palikusios Rusiją po atakos prieš Ukrainą 2022 m.

A. Belousovo pranešimas iš pradžių sukėlė nepasitikėjimą, nes 120 000 FPV dronų per mėnesį skaičius išties atrodo įspūdingai, tačiau vėlesnė analizė parodė, kad toks dalykas yra visai įmanomas. Nes mažiau pajėgumų turinti Ukraina užsibrėžė tikslą iki metų pabaigos FPV bepiločių orlaivių gamybą padidinti iki milijono per metus arba apie 84 tūkst. per mėnesį, o tai prilygsta Rusijos pajėgumams.

 

Peršasi išvada, kad viskas priklauso tik nuo turimų pinigų kiekio, o rusai, net ir turėdami dabartinius pajėgumus, artimiausiu metu galėtų padidinti gamybą iki dviejų milijonų vienetų per metus, praneša portalas.

Kita vertus, Ukraina taip pat padidino FPV dronų gamybos tempą, nors šiuo metu jos gamyklų pasiekti skaičiai yra šiek tiek mažesni ir sudaro apie 50 000 vienetų per mėnesį.

Ukrainos bendrovės „DroneSpace“ įkūrėjas Maksimas Šeremetas teigia, kad Ukraina niekada neviršijo 50 000 FPV bepiločių orlaivių skaičiaus kas mėnesį, tačiau Rusija kas mėnesį gali pasiųsti į frontą net 300 000 tokių įrenginių.

 

Tie skaičiavimai gerokai viršija net oficialius Rusijos teiginius ir negali būti patikimai patikrinti.

Išsprendusi nuo karo pradžios ją kamavusią bepiločių orlaivių gamybos problemą, Rusija dabar susiduria su tų ginklų operatorių trūkumu, kurie turėjo didelės įtakos konflikto eigai ir iš esmės pakeitė jo vedimo būdus.

Šiuo metu, Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, keliuose mokymo centruose vyksta apie 3500 žmonių mokymai, kurie artimiausiu laikotarpiu bus išsiųsti į frontą skraidinti dronus. Rusija tvirtina, kad, be to, padaliniuose yra apie 1700 kitų tipų (ne FPV) dronų operatorių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(36)
(-26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()