Situacija neeilinė. Kur juda JAV lėktuvnešiai „USS Abraham Lincoln“, „USS Theodore Roosevelt“ ir „USS Carl Vinson“ ()
Ramiajame vandenyne atsivėrė didžiulė „spraga“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Sprendimas nukreipti lėktuvnešį „USS Abraham Lincoln“ į Artimuosius Rytus reiškia, kad strategiškai svarbiame vakariniame Ramiojo vandenyno regione dabar nėra tokio JAV laivo, pažymi Japonijos dienraštis „Nikkei Asia“.
JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino sprendimu lėktuvnešis „USS Abraham Lincoln“ iš vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje esančios Guamo salos perkeltas į Artimuosius Rytus. Ten jis pakeis lėktuvnešį „USS Theodore Roosevelt“, kuris maždaug prieš du mėnesius iš Ramiojo vandenyno buvo nukreiptas į Raudonąją jūrą ir dabar turėtų grįžti į JAV. Ramiojo vandenyno vakarinė dalis yra vienas iš trijų svarbiausių JAV karinio jūrų laivyno regionų, kartu su Europa ir Artimaisiais Rytais, įskaitant Rytų Aziją ir jos karštuosius taškus, tokius kaip Pietų Kinijos jūra, Taivanas ir Korėjos pusiasalis.
|
Pasak analitikų, kuriuos cituoja Japonijos dienraštis „Nikkei Asia“, šis žingsnis „padidina Ramiojo vandenyno atotrūkį“ ir keliems mėnesiams paliks šį strategiškai svarbų regioną „pavojingai atvirą“. Iš tiesų vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje trūks JAV lėktuvnešių, tai patvirtina laikraščio apžvelgti JAV karinio jūrų laivyno planai. Remiantis jais, kitas lėktuvnešis – Havajuose esantis „USS Carl Vinson“, kurį ekspertai tikėjosi dabar pasiųsti Azijos link, – taip pat bus nukreiptas tiesiai į San Diego uostą.
Pasak į pensiją išėjusio JAV karinio jūrų laivyno karininko Bryano McGratho, kurį cituoja „Nikkei Asia“, JAV lėktuvnešių nebuvimas vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje sustiprins Kinijos lyderio Xi Jinpingo įsitikinimą, kad „Jungtinėms Valstijoms trūksta karinių jūrų pajėgų, kurios galėtų patenkinti jų poreikius“. Kitas laikraščio pašnekovas, Gynybos ir strateginių studijų instituto Singapūre bendradarbis Collinas Kohas, savo ruožtu pažymėjo, kad nors šiuo metu padėtis vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje „stabilizuojasi“, bet jei konfliktas ten paaštrėtų, „dėl lėktuvnešių smogiamosios galios trūkumo nukentėtų JAV gebėjimas projektuoti galią“.