Įsiveržimas į Baltijos jūrą. Lenkija skubiai kelia F-16 (1)
Gali priversti leistis konkrečiame oro uoste.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pora budinčių lenkų naikintuvų F-16 perėmė Rusijos žvalgybinį lėktuvą IL-20, pranešė Ginkluotųjų pajėgų operatyvinė vadovybė. Kaip aiškina kariuomenė, priešo lėktuvas tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros atliko žvalgybinę misiją.
Apie Rusijos lėktuvo perėmimą Lenkijos vadovybė pranešė antradienį žinute X puslapyje.
|
Ką veikė Rusijos Il-20 virš Baltijos jūros?
„2024 metų rugpjūčio 12 dieną lenkų F-16 pora priartėjo ir vizualiai atpažino virš Baltijos jūros skridusį Rusijos Federacijos lėktuvą. Lenkijos naikintuvai lydėjo Il-20 lėktuvą, vykdantį žvalgybos misiją tarptautinėje oro erdvėje, prie Lenkijos teritorinių vandenų“, – sakoma pranešime.
Tokiais atvejais priartėjama prie užsienio lėktuvo, kuris, pavyzdžiui, skrenda prie Lenkijos oro erdvės, su juo užmezgamas vizualinis ir radijo ryšys. Taigi, naikintuvų pilotai gali identifikuoti lėktuvą ir nukreipti jį į nurodytą skrydžio trajektoriją, o rimtesnių situacijų atveju, pavyzdžiui, priversti jį leistis konkrečiame oro uoste.
„Oro erdvės saugumas yra vienas iš Lenkijos kariuomenės prioritetų. Lenkijos ginkluotųjų pajėgų lakūnai yra budrūs ir pasirengę kiekveną dieną užtikrinti Lenkijos dangaus apsaugą“, – rašome DORSZ pranešime spaudai. „Lenkijos oro erdvės apsauga yra mūsų šalies saugumo pagrindas. Dėl efektyvaus visos oro gynybos sistemos veikimo galime būti tikri, kad esame apsaugoti nuo oro grėsmių“, – priduriama jame.
Pastaraisiais mėnesiais Rusijos lėktuvus Baltijos jūros regione kelis kartus perėmė lenkų ar sąjungininkų naikintuvai; apie tokią situaciją vadovybė paskutinį kartą informavo gegužę. Rusijos žvalgybiniai lėktuvai nuolat skraido virš Baltijos jūros, pirmiausia kyla iš bazių Karaliaučiaus srityje.
Rusijos aviacijos veiklą regione kontroliuoja NATO Baltijos šalių oro policijos misija, pagal kurią sąjungininkų lėktuvai iš Malborko, Šiaulių ir Amari bazių patruliuoja erdvėje virš Baltijos šalių ir pačios Baltijos jūros.