Išlaisvinti karo žvėrys. Į Rusiją mesti tikri monstrai (Video) ()
Atakai prieš Rusiją Ukraina paskyrė gerai parengtas ir patyrusias brigadas.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos puolimą Kursko srityje vykdo daliniai, aprūpinti, be kita ko, ginkluote iš Vakarų. Be vokiškų ir amerikietiškų transporto priemonių, atakose Rusijoje taip pat dalyvauja technika iš Lenkijos, įskaitant haubicas „Krab“. Ką apie jas galvoja ukrainiečiai?
Lenkijos haubica „Krab“ yra viena iš pagrindinių artilerijos sistemų, pristatytų Ukrainai kaip paramos dalis po Rusijos atakos 2022 m. Be 54 vienetų, kuriuos Lenkija suteikė kaip pagalbą, Ukraina įsigijo dar 54 patrankas-haubicas.
Dėl užsakymo kiekio ir masto tai yra didžiausia Lenkijos ginklų pramonės eksporto sutartis, net didesnė už Malaizijos 48 tankų PT-91M užsakymą 2003 m. Iš viso Ukraina turės 108 haubicas „Krab“ – tai daugiau nei šiuo metu naudoja Lenkijos armija.
Atakai prieš Rusiją Ukraina paskyrė gerai parengtas ir patyrusias brigadas, kurios, be kita ko, turi vokiškas pėstininkų kovos mašinas „Marder 1A3“, amerikietiškus ratinius transporterius „Stryker“ ir lenkiškus „Rosomaks“.
|
Tarp puolime dalyvaujančių tankų, be ukrainiečių T-64BW, yra ir Lenkijos tiekiami PT-91 „Twardy“, pasižymintys mažesniu svoriu nei tankai iš Vakarų. Remiantis naujais pranešimais iš fronto, lenkų techniką atstovauja ir haubicos „Krab“.
Šį ginklą labai gerai vertina ukrainiečiai. Kaip pabrėžė buvęs Ukrainos ambasadorius Lenkijoje Vasilis Zvaričius, „haubicos „Krab“ tikrai pakeitė situaciją fronte“.
Jam antrino ir Ukrainos karininkas, pravarde „Rymas“: „Galiu jas vertinti tik teigiamai(...). Kuriami žvalgybos ir ugnies kompleksai, kuriuose yra haubicos „Krab“, drono pilotas ir stebėtojas. Šie trys fronto komponentai veikia tiesiog puikiai“.
#Ukraine/#Russia 🇺🇦🇷🇺:
— 𝕻𝖗𝖆𝖎𝖘𝖊 𝕿𝖍𝖊 𝕾𝖙𝖊𝖕𝖍 (@praisethesteph) August 12, 2024
🇵🇱#Polish-supplied 155mm/L52 KRAB self-propelled howitzer in service with 🇺🇦#Ukrainian armed forces, near the border with 🇷🇺#Russia's Kursk oblast, 11 August 2024.
Source: https://t.co/Tj3BPi9aKl pic.twitter.com/nWkFKKGelT
Tačiau be pagyrimų pasigirsta ir kritikos. Ukrainos artileristas Andrijus Kobzaras, turintis patirties dirbant su įvairiomis Vakarų artilerijos sistemomis, haubicas „Krab“ pavadino „nebaigta, neapgalvota ir labai grubia“ konstrukcija. Jis taip pat kritikavo žemą apsaugos, kurios neužtikrina lenkiškos haubicos šarvai, lygį.
„Krab“ nusipelnė teigiamų vertinimų, nes gali lengvai iššauti įvairių tiekėjų 155 mm sviedinius su skirtingų charakteristikų ir kokybės varomaisiais užtaisais, o tai kartais būna problema vakarietiškos technikos atveju.
„Krab“ pranašumas taip pat yra didelis jos patikimumas, kuris iš dalies yra dėl to, kad nėra automatinės įkrovimo sistemos. Sunkiomis sąlygomis, kai kruopšti priežiūra ir eksploatavimo standartų laikymasis ne visada įmanomas, tai yra vertingas pranašumas.
Daugybę mėnesių trukusios kovos atskleidė ir dar vieną „Krab“ pranašumą – itin aukštą vamzdžių kokybę. Jos dėka intensyvioje kovoje vis dar išlaikomas aukštas taiklumas, nors iššaunama tūkstančius užtaisų (gamyklos standartas numato vamzdžio keitimą po 1500 šūvių).
Lenkijos haubicos tapo vienu iš svarbių Rusijos artilerijos taikinių, taip pat nepilotuojamų „Łancet“ šeimos orlaivių. Dėl to iki šiol 27 ar 28 vnt. buvo negrįžtamai sunaikinti.