„Keli tūkstančiai įvairiausių raketų, raketų, granatsvaidžių, artilerijos...“ Visi supranta, kas vyksta ()
Tam jokių „raudonų linijų“ nėra.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos kariuomenės operacija Kursko srityje paskatino tai, kad Vakarų partneriai pradėjo kalbėti apie kitą paramos Ukrainai etapą. Politikos mokslų kandidatas, Tarptautinės mažųjų miestų asociacijos vadovas Oleksijus Buriačenka tai pasakė kanalui FREEDOM TV.
Jis įsitikinęs, kad sėkminga Kursko operacija jau įėjo į istoriją.
O. Buriačenka pabrėžė, kad Ukrainai nereikia svetimų žemių, tačiau ji turi teisę į savigyną pagal tarptautinės teisės normas.
„Ir, žinoma, kai mes negalime panaudoti vakarietiškų tolimojo nuotolio ginklų iki pat Rusijos Federacijos, vienaip ar kitaip turime kažkaip apginti savo taikius miestus, savo taikius žmones, kuriems Rusijos Federacija nuolat suduoda smūgius. Ji tai darė ir anksčiau, prieš Kursko operaciją. Ir dar daugiau, buvo net suskaičiuota, kad keli tūkstančiai įvairiausių raketų, raketų, granatsvaidžių, artilerijos nuolat krisdavo į Sumų srities teritoriją ir konkrečiai į Sumų miestą. Ten nuolat nukenčia civiliai gyventojai... Todėl tai yra ne kas kita, kaip mūsų teisės į savigyną įgyvendinimas“, – sakė ekspertas.
|
Jis pabrėžė, kad Ukrainą, kuri ginasi nuo agresoriaus, palaiko ir Jungtinės Valstijos, ir Europos Sąjunga.
„Ir iš pasaulio žiniasklaidos reakcijos tapo visiškai akivaizdu: visi supranta, kas vyksta, visi supranta ir tikisi, kad pagrindiniai Ukrainos veikėjai ir partneriai – visų pirma, primenu, tai Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija, Prancūzija ir ta pati Vokietija – pereis į kitą paramos Ukrainai etapą. Būtent, leisti naudoti Vakarų ginklus giliai Rusijos Federacijos teritorijoje. Jei to nebus, tuomet, tiesą sakant, negalėsime apsaugoti savo taikių miestų niekaip kitaip, kaip tik sukurdami tokią neutralią zoną nuo Rusijos kariuomenės, kaip dabar vyksta Kursko srityje. Tai visiškai akivaizdu“, – sakė A. Buriačenka.
Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pademonstravo, koks abejingas režimas yra rusams Kursko srityje.
„Putinas pasirengęs palikti savo žmones Kursko srityje ir tuo pat metu toliau žengti į priekį Donbase... Man atrodo, kad lojalumo Kremliui ir asmeniškai Putinui lygis šiose Kursko, Belgorodo srities teritorijose dabar yra daug mažesnis nei, tarkime, kitoje Rusijos Federacijos teritorijoje“, – sakė ekspertas.
Pasak A. Buriačenkos, tai, kad karas jau persikelia į agresoriaus teritoriją, daro itin didelę įtaką pačios Rusijos Federacijos vidaus politinei situacijai.
„Žodžiu, ši Kursko specialioji operacija pradėjo itin sistemingus procesus. Ir Ukraina, kartoju, sugebėjo apversti šią geopolitinę šachmatų lentą aukštyn kojomis. Ir dabar mūsų partneriai jau yra priversti koreguoti savo sąveiką su Ukraina ir nustatyti kitus prioritetus. Jei anksčiau jie vis dar norėjo vienaip ar kitaip derėtis, ieškoti tam tikrų kompromisų su Rusijos Federacija, kuri, primenu, yra didžiausia branduolinė valstybė pasaulyje, tai dabar tai nusveria Ukrainos kova su Putino režimu. Ir iš tiesų, visų pirma, jei kalbamės su Rusijos Federacija, turėtume kalbėtis tik iš jėgos pozicijos. Ir matome, kad tam nėra jokių „raudonų linijų“. Tai atveria, sakykime, visą tiek diplomatinių, tiek karinių galimybių derinį“, – pabrėžė jis.