„Generalinis štabas viską suplanavo ir artėja galutinių sprendimų metas“ (1)
Šiuo teoriniu atveju šiandienos pergalė pavirstų rytojaus pralaimėjimu.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų operacija Kursko srityje tariamai baigiasi ir reikės priimti naujus sprendimus, sako politikos ekspertas Aleksandras Kočetkovas.
Tiesiog įsitvirtinti ir išlaikyti frontą yra akivaizdus, bet ne geriausias variantas, mano ekspertas, nes logistika yra labai sudėtinga. Be to, priduria jis, priešas ir toliau nuolat veržiasi į priekį Donbase ir kituose fronto sektoriuose. Tokiomis sąlygomis išlaikyti placdarmą istorinėje Rusijos teritorijoje yra abejotinas sprendimas.
„Užbaigti puolimą ir palikti Kursko sritį? Tada automatiškai kils klausimas: kodėl tai buvo? Kodėl buvo pergalingi pranešimai apie užimtų gyvenviečių skaičių ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontroliuojamą teritoriją, komendantūrą? Taip, Kursko operacija dar kartą sugriovė mitą apie agresoriaus armijos nenugalimumą ir patvirtino galingą Ukrainos jėgą. Tačiau ar tokių psichologinių pasiekimų kaina ne per didelė?“ – klausia ekspertas.
|
Jo nuomone, bus labai blogai, jei ukrainiečiai bandys išsilaikyti, bet bus priversti pasitraukti netekę karių ir technikos. Šiuo teoriniu atveju šiandienos pergalė pavirstų rytojaus pralaimėjimu.
„Žinoma, yra netandartinių pratęsimo galimybių. Be to, ataka prieš Kursko atominę elektrinę ir patį Kurską nėra viena iš jų, todėl esu tikras, kad šalies generalinis štabas viską suplanavo ir artėja galutinių sprendimų metas“, – pabrėžė A. Kočetkovas. Be to, ekspertas pridūrė, kad karas yra itin sudėtingas procesas, ypač dėl to, kad vykdyti karinę operaciją yra itin sunku, o dar sunkiau sėkmingai iš jos išeiti.
Kariškiai negailestingai kritikuoja visus ekspertus, manančius, kad reikėjo ne pradėti operaciją Kurske, o sutelkti visas pajėgas Pokrovsko kryptimi.