„Kinija jau gerokai susierzinusi“ ()
Putinas praranda autoritetą ir įtaką Kinijos ir Irano akyse.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos operacija Kursko srityje sudavė rimtą smūgį diktatoriaus Vladimiro Putino prestižui. Rusijos diktatorius praranda autoritetą ir įtaką Kinijos, Irano ir kitų „sąjungininkų“ akyse. Kremliaus vadovo bejėgiškumas gali turėti didelės įtakos šių šalių santykiams, „24 kanalui“ sakė buvęs Rusijos energetikos ministras ir opozicionierius Vladimiras Milovas.
Anot jo, Kinija jau gerokai susierzinusi, kad V. Putinui per dvejus metus nepavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų. Pekinas nemėgsta karo, kuris tęsiasi be galo.
Opozicionierius įsitikinęs, kad Kinijos ir Rusijos santykiai šąla, o tai pasireiškia eksporto-importo mokėjimų įšaldymu. Kinijos valdžia nesiima jokių veiksmų šiai problemai išspręsti, padėtis kasdien tik blogėja. Netgi kalbama apie galimą juanių prekybos Maskvos biržoje nutraukimą.
|
Kalbant apie Iraną, šalių santykiai taip pat gali pablogėti, mano Milovas. Netikėtai į Irano prezidento postą buvo išrinktas sąlyginis reformatorius Masudas Pežeškianas, kuris dar prieš rinkimus atvirai pareiškė, kad nepritaria besąlyginei Rusijos paramai ir mano, kad būtina normalizuoti santykius su Vakarais. V. Putino nesėkmės pastarosiomis savaitėmis tik sustiprins šias diskusijas Irane, o tai sustiprins argumentą prieš teikti išteklius Kremliui paremti.
Milovo teigimu, vienintelė šalis, kuri greičiausiai liks su Rusija, bus Šiaurės Korėja. Ji tokia izoliuota tarptautinėje arenoje, kad jai nerūpi. Šiaurės Korėja ir toliau rems Putiną, bet tik mainais į naudą. Taigi laipsniškas Kursko srities kontrolės praradimas rodo diktatoriaus silpnumą, kuris apsunkina jo santykius su „sąjungininkais“, – reziumavo Rusijos opozicionierius.