„Jau naudoja.“ Rusai paleidžia naują ginklą (Video)  ()

Elektroninis karas efektyvus 50-100 metrų spinduliu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos gynybos ministerija paskelbė sukūrusi naują droną, nebijantį elektroninio karo sistemų. Juos RF naudoja Kursko srityje, rašo – „Forbes

Karo ekspertai rašo, kad viena iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sėkmių pralaužiant sieną su Rusijos Federacija buvo aktyvus elektroninio karo sistemų naudojimas, „apakinęs“ priešo dronus. Po kurio laiko Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad buvo sukurti dronai, nebijantys trukdymo sistemų, skelbia „Forbes“.

Šaltinis rašo, kad V. Putino kariai jau naudoja šį droną mūšio lauke. Tuo pat metu Kremlius Vakarams siuntė signalą, kad ne visus bepiločius gali užstrigdinti elektroninio karo sistemos.

[EU+Kuponai] Fantastiški el. dviračiai, 390W garso sistemos, mobilūs lazeriniai graviruokliai, rekordinių kainų SUP irklentės ir kt. (Video)
8330 4

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-08-31/2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „MOTUS City“ - 250W, 27,5 colių ratų el. dviratis

2) „Sculpfun iCube Pro Max“ - 10W mobilus lazerinis graviruoklis

3) „FunWater“ - rekordinių kainų SUP irklentės

4) „ULTIMEA Nova S70“ - 390W galios 3.1.2 garso sistema

5) „Ultimea Apollo S40“ - 2.2 kanalų soundbar'as

6) „Powdeom“ - 150W, 159Wh portabili energijos stotelė

Išsamiau

Yra žinoma, kad visi FPV dronai turi bendrauti su operatoriumi, todėl visoje fronto linijoje generuojami trukdžiai, kurie turėtų pertraukti signalą. Elektroninis karas efektyvus 50-100 metrų spinduliu. Dronų operatoriai nuolat keičia dažnius, o elektroninės kovos sistemos atnaujina trukdžius.

Drono operatorius turi nuolat kontaktuoti su orlaiviu, tačiau pačios atakos momentu dronas skrenda žemai, dėl to trikdomas vaizdo signalas. Norėdami pašalinti šiuos trukdžius, dronų operatoriai naudoja DI.

Operatorius nukreipia droną į taikinį, o tada DI jau valdo jį. Net jei nutrūktų ryšys su operatoriumi, jis pats nuves droną į taikinį. Ši sistema naudojama tiek Ukrainos, tiek Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose.

 

Antrasis būdas apeiti elektroninį karą – prie drono prijungti šviesolaidinį kabelį, panašų į viela valdomų raketų pavyzdį. Pirmasis toks Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dronas užfiksuotas dar kovą, o antrasis – Kursko srityje. Rusijos gynybos ministerijoje jis buvo vadinamas „Novgorodo kunigaikščiu-vandalu“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(36)
(8)
(28)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()