Neegzistuoja? Kur dingo „F-35 žudikas“. Ekspertai suglumę (Video)  ()

Skeptiškų teiginių pagrindas yra tai, kad karo Ukrainoje metu MiG-35 niekada nepasirodė mūšio lauke.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos naikintuvas MiG-35, kuris kadaise buvo pozicionuotas kaip „F-35 žudikas“ ir turėjo būti Rusijos atsakas į amerikiečių slaptuosius naikintuvus, sukelia vis daugiau ekspertų ir analitikų klausimų.

Nepaisant pareiškimų apie pažangias technines galimybes, orlaivio praktiškai niekur nebuvo matyti, o tai verčia abejoti jo nurodytomis savybėmis.

Per daugiau nei 900 dienų karą Ukrainoje pasaulis išvydo beveik visą Rusijos kovinių lėktuvų spektrą: Su-25, Su-27, Su-30, Su-34, Su-35 ir net buvo pranešimų apie trumpalaikį Su-57 naudojimą. Tačiau MiG-35, paskelbtas naujausiu „4++“ kartos naikintuvu, niekada nebuvo pastebėtas kovose. Tai kelia klausimų apie jo realias galimybes ir pasirengimą naudoti mūšyje.

[EU+Kuponai] Lenktas žaidimų monitorius, vaizdo registratorius ir multimedijos sistema viename, dvigubo ekrano PC, 140W įkroviklis ir kt. (Video)
5644 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-08-31/2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „FYHXele“ - 24/27 colių lenktas žaidimų monitorius

2) „YUEHOO“ - dviejų kamerų vaizdo registratorius ir multimedijos sistema viename

3) „N-ONE Nbook Pro“ - dvigubo ekrano PC

4) „LDNIO“ - 140W, 5-ių jungčių įkroviklis

5) „DaranEner NEO2000“ - 2000W, 2073,6Wh portabili energijos stotelė

6) „GELEIPU DL28“ - dviejų krepšių 1700W karšto oro gruzdintuvė

Išsamiau

Ant popieriaus MiG-35 atrodo įtikinamai. Šis apie 17,3 metro ilgio naikintuvas turi du RD-33MK variklius, kurių kiekvienas išvysto 8981 kg trauką. Tai suteikia MiG-35 didelį greitį ir manevringumą.

Orlaivyje sumontuotas „Žuk-AE“ radaras su aktyvia elektronine skenavimo matrica (AFAR), leidžiančia vienu metu sekti iki 30 taikinių ir pataikyti į iki 6 iš jų. Lėktuvas taip pat turi pažangią aviacijos elektroniką ir elektroninę karo įrangą.

Kalbant apie ginklus, MiG-35 turi devynis pakabos taškus, skirtus išdėstyt įvairių tipų ginklus. Jis gali gabenti oras-oras, oras-žemė raketas, valdomas ir nevaldomas bombas, taip pat turi GŠ-30-1 30 mm ginklą artimai kovai.

 

Amerikiečių technikos ekspertas Peteris Suciu teigia, kad MiG-35 gali būti labiau rinkodaros triukas nei tikras konkurentas vakarietiškiems naikintuvams, tokiems kaip F-35. Nepaisant teiginių apie pažangų radarą ir puikų našumą, orlaivis iš esmės liko neišbandytas, pagaminta nedaug vienetų ir ribotai naudojamas kovinėje srityje.

 

Be to, Rusijos viduje MiG-35 susiduria su rimta kitų orlaivių, tokių kaip Su-30, Su-35 ir Su-57, konkurencija. Šie modeliai dėl savo savybių ir logistinių pranašumų Rusijos oro pajėgoms pasirodė geriausi. Dėl to MiG-35 nepavyko gauti reikšmingų užsakymų tiek šalies viduje, tiek užsienyje.

Taip pat MiG-35, skirtingai nei tas pats Su-57, nesukėlė susidomėjimo net tarp potencialių pirkėjų užsienyje. Ekspertas mano, kad tai lemia apskritai sumažėjusi Rusijos karinės technikos paklausa dėl karo Ukrainoje ir sankcijų spaudimo.

Taigi labai lauktas MiG-35 išlieka labiau pažadu nei realybe.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(71)
(5)
(66)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()