10 000 per dieną. „Jie artėja prie aklavietės.“ ATACMS sunaikino svarbiausius objektus ()
Pataikė į kelis svarbiausius Rusijos karinius objektus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainai ir Rusijai trūksta karinių išteklių, kad galėtų viena prieš kitą vykdyti didelio masto puolimo operacijas. Tai gali reikšti, kad abi pusės artėja prie aklavietės.
Tai teigiama Pentagono ataskaitoje, praneša „Bloomberg“.
Žvalgybos duomenimis, Ukrainai vis dar trūksta amunicijos, kuri prilygtų Rusijos gebėjimui iššauti apie 10 000 artilerijos sviedinių per dieną, net ir po to, kai JAV Kongresas balandį atblokavo naują karinę pagalbą.
|
Pažymima, kad Ukrainos pajėgos tebėra pajėgios vykdyti gynybines operacijas prieš priešą, tačiau dar mažiausiai šešis mėnesius negalės pradėti didelio masto kontrpuolimo.
„Rusija, kita vertus, priėmė Ukrainos išsekimo strategiją ir galės išlaikyti buferinę zoną, kurią užėmė jos kariai, tačiau neturi pakankamai jėgų, kad „grasintų gilesniu veržimusi į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją, pvz. kaip Charkivo miestas“, – sakoma Pentagono ataskaitoje.
Tai patvirtina buvusio Jungtinio štabo viršininkų komiteto pirmininko Marko Milley žodžiai, kuris taip pat prognozuoja, kad „konfliktas artėja prie aklavietės“.
Ataskaitoje pažymima, kad Ukraina sėkmingai panaudojo JAV pateiktas ATACMS raketų sistemas, kuriomis pataikė į kelis svarbiausius Rusijos karinius objektus, įskaitant Sevastopolį ir Krymą.
Pentagono teigimu, šie smūgiai privertė Rusijos karius sustiprinti oro gynybą Kryme moderniausiomis S-500 sistemomis, pavyzdžiui, siekiant apsaugoti Kerčės tiltą, tačiau oro gynyba dar nepademonstravo visiško kovinio pajėgumo ir reikšmingos sėkmės, ypač okupuoto pusiasalio teritorijoje.