„Nusikosėjo“ nuo Ukrainos. Rusija meta 40 metų senumo „ginklą“  ()

Ukrainos pilotai jau naudojo šį lėktuvą panašioms užduotims, tačiau klausimas, kokie ginklai bus sumontuoti lėktuve, lieka atviras.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jakovlevo projektavimo biuras per savo dukterinę įmonę „Aviastroitel“ rugpjūčio 21 d. paskelbė apie planus atnaujinti mokomąjį lėktuvą Jak-52 į naują Jak-52B2 versiją, skirtą kovai su nepilotuojamais orlaiviais.

Pasak ekspertų, Jak-52 modernizavimas apima modernios įrangos įrengimą, leidžiančią ją naudoti šiuolaikinių kovinių operacijų sąlygomis.

Vienas iš pagrindinių atnaujinimo elementų yra elektroninio karo (EW) sistemos, skirtos dronų ryšio kanalams slopinti, integravimas, taip pat radaro sistemos, galinčios aptikti ir sekti oro taikinius, įdiegimas.

Be to, galinėje lėktuvo salono dalyje bus įrengtas daugiafunkcis ekranas, modernizuota navigacinė ir pilotų įranga, ženkliai padidinusi orlaivio kovines galimybes.

[Pasaulinė premjera!] EU+kuponai+dovanos. Ypatingai galingos graviravimo staklės, kurios tiesiog daužo konkurentus (Video, „Mecpow X4“, „Mecpow X4 Pro“)
3802 3

Pasaulinė premjera!

Specialūs kuponai

Dovanos

Galioja iki 2024-09-03

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

„Mecpow X4“ ir „Mecpow X4 Pro“ modeliai

Išsamiau

Idėjos autoriai tikisi, kad Jak-52 pranašumas slypi jo manevringume ir gebėjime efektyviai veikti mažame aukštyje, todėl jis tinkamas kovai su dronais.

Taip pat buvo pažymėta, kad panaši idėja buvo įgyvendinta Ukrainoje, kur Jak-52 buvo panaudotas kovai su Rusijos dronais. Ukrainos pilotai, naudodami šį orlaivį, perėmė ir numušė Rusijos bepiločius orlaivius, dažnai naudodami šaulių ginklus.

Šiuo atžvilgiu stebėtojai mano, kad tokios Pirmojo pasaulinio karo mūšius primenančios oro kautynės demonstruoja, kaip senas technologijas galima pritaikyti šiuolaikinėms problemoms spręsti.

 

Savo ruožtu „Defense Express“ ekspertai svarsto, ar yra galimybė Jak-52 apginkluoti taip, kad jis virstų visaverčiu „antidroniniu lėktuvu“. Faktas yra tas, kad panaši koncepcija buvo sukurta dar sovietiniais laikais, tačiau 1983 metais projektas Jak-52B buvo uždarytas dėl mažos lėktuvo keliamosios galios – tik 1400 kg.

„Rusijos Federacija teigia, kad ji tariamai grįžta prie šio projekto, todėl lieka neaišku, kaip Rusijos karo pramonė išspręs problemą su ginklais – ar tiesiog sujungs tuos pačius šaulių ginklus su radioelektroninio karo priemonėmis“, – apibendrino analitikai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(13)
(-7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()