„Atakos tęsiasi mažiausiai 4 dienas.“ Ukrainos pergalė. Rusų oro pajėgos priverstos bėgti ()
Jau keletą dienų bepiločiai orlaiviai atakuoja rusų oro bazę.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dėl Ukrainos bepiločių atakų rusai perkelia savo lėktuvus iš Olenijos oro bazės, esančios Murmansko srityje Kolos pusiasalyje. Atakos tęsiasi mažiausiai keturias dienas. Bazė yra labai svarbi Kremliui. Rusai čia laiko, be kita ko, strateginius bombonešius Tu-22M3 ir TU-95MS, kurie naudojami per antskrydžius Ukrainoje.
„Defense Express“ praneša, kad rusų sprendimas susijęs su Ukrainos dronų atakomis, kurių skrydžio nuotolis viršija 1000 km. Jau keletą dienų bepiločiai orlaiviai atakuoja Olenijos oro bazę, esančią Kolos pusiasalyje, kaip pranešė daugybė Rusijos „Telegram“ kanalų. Tinklalapio duomenimis, dėl Ukrainos atakų Murmansko srityje buvo įvesti oro uostų naudojiimo apribojimai, be to, dėl jų buvo uždaryta oro erdvė virš kai kurių rajonų.
|
Rusai teigia, kad ukrainiečiai atakų metu naudoja modifikuotus „Aeroprakt A-22 Foxbat“ orlaivius. Vieną iš jų jie tariamai numušė Murmansko srityje rugpjūčio 21 d. Anot rusų, lėktuvai buvo paversti bepiločiais dronais-kamikadzėmis ir jų skrydžio nuotolis siekia 1100 km, tačiau po modifikacijų jie gali įveikti iki 200 km. Pirmą kartą Rusijos žiniasklaida apie atakas, naudojant modifikuotus „Aeroprakt A-22 Foxbat“, pranešė 2024 m. balandį. Rusai teigė, kad jos įvyko Tatarstane, daugiau nei 1200 km nuo sienos su Ukraina.
„Aeroprakt A-22 Foxbat“ – Ukrainoje Jurijaus Jakovlevo sukurtas lengvasis orlaivis, pasižymintis išskirtiniu dizainu ir trirate važiuokle. Mašina pirmą kartą skrido 1996 m., o jos serijinė gamyba pradėta 2000 m. Iš pradžių tai buvo lėktuvas, skirtas dviejų žmonių įgulai. Tuščia jo masė – 270 kg, o kilimo – 450 kg. Jo ilgis viršija 6 metrus, aukštis – beveik 2,5 m, o sparnų plotis – apie 9,5 m.
Lėktuvas „Aeroprakt A-22 Foxbat“ gali skristi didžiausiu 170 km/h greičiu. Kompaktiška mašina buvo sukurta rekreaciniams tikslams, tačiau ukrainiečiai ją, matyt, pritaikė visiškai kitokioms užduotims ir pavertė bepiločiu orlaiviu, kuris atlieka drono-kamikadzės vaidmenį.