Negalvojo, kad tai įmanoma. Ką numušė Ukraina (Foto)  ()

Leidžia labai mažomis sąnaudomis sunaikinti milijonų dolerių vertės įrangą.


Ukrainos karys
Ukrainos karys
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=853827100263703&set=pcb.853828703596876

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečiai ir toliau medžioja Rusijos sraigtasparnius naudodami FPV dronus.

Paskelbtas antrasis žinomas transportinio sraigtasparnio numušimo atvejis. Žemiau esančioje nuotraukoje pavaizduotas sudužęs sraigtasparnis Mi-8AMTSh, kuriam dronas pataikė į uodegos rotorių, rašo „Militarniy“.

[Vokietija] Fantastiškos kainos „Xiaomi“ robotas su flagmanų galimybėmis - paskutiniai vienetai („Xiaomi Mijia 3C Enhanced Edition“)
3506 3

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Puikios savybės ir galimybės

Išsamiau

FPV dronai ukrainiečiams ir rusams tapo šiuolaikinių valdomų ginklų pakaitalu, nes leidžia labai mažomis sąnaudomis (2-3 tūkst. dolerių už droną ir sprogmenį) sunaikinti milijonų dolerių vertės įrangą. Pavyzdžiui, Mi-8AMTSh buvo įvertintas iki 15 milijonų dolerių.

 

Norint numušti sraigtasparnį, paprasčiausias būdas yra pataikyti į uodegos rotorių, kuris yra atsakingas už pagrindinio sraigto rotoriaus sukimo momento neutralizavimą. Jį sunaikinus, sraigtasparnis pradeda nevaldomai suktis, o tai baigiasi katastrofa. Tik sraigtasparniai „Ka-52 Alligator“ su priešingomis kryptimis besisukančio pagrindinio rotoriaus sistema yra atsparūs tokiam smūgiui.

Idėja paprasta, tačiau atsiranda problema, nes sraigtasparniai gali skristi didesniu nei 200 km/h greičiu, o tai FPV dronams nepasiekiama. Tai reiškia, kad FPV dronų pilotai turi greitai atakuoti savo taikinius iš šono. Tai nėra lengva, bet, kaip matote iš rezultatų, įmanoma. Toks būdas kelia didžiules problemas sraigtasparnių pilotams, kurie paprastai neturi radarų, galinčių aptikti artėjančius dronus.

 

Čia gali padėti tik elektroninio karo prietaisai, aplink sraigtasparnį sukuriantys savotišką burbulą, kurio skersmuo yra pvz., 200 metrų, o jo viduje nustoja veikti valdymo signalas. Tačiau tokio tipo trukdžiai ne visada yra veiksmingi, nes priešas gali prisitaikyti prie jų veikimo charakteristikų arba naudoti bepiločius orlaivius, prijungtus prie valdymo stoties per šviesolaidį. Tokio laidinio ryšio atveju bet kokie trukdžiai yra bejėgiai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(96)
(1)
(95)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()