Mi-8 akis į akį stojo prieš „Shahed-136.“ Danguje susikovė Rusijos ir Ukrainos oro pajėgos (Video) ()
Ukrainiečiai sistemingai randa naujų alternatyvų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Internete pasirodė naujas įrašas, kuriame matyti, kaip sraigtasparnio Mi-8 ir kulkosvaidžio pagalba kovojama su Rusijos dronais. Taktika, aprašyta kaip kilusi iš Antrojo pasaulinio karo, pasirodė esanti veiksminga prieš pavojingus nepilotuojamus orlaivius, rašo žurnalistas Mateušas Tomčakas.
🔴 Ukraynalı asker, Mi-8 helikopterinden makineli tüfek atışı ile Rus Shahed-136 kamikaze İHA'sını imha etti. pic.twitter.com/VTkSIYL86F
— Conflict (@ConflictTR) August 25, 2024
|
„Shahed-136“ ir „Shahed-131“ ukrainiečiams buvo košmaras beveik nuo pat karo pradžios. Irano gaminamus bepiločius orlaivius rusai naudoja itin plačiu mastu, atakuodami ne tik Ukrainos karius ir jų techniką, bet ir Ukrainos miestus bei civilius. Tai gana pigios konstrukcijos, kurių negalima pašalinti naudojant pažangias priešlėktuvines sistemas. Ukrainiečiai sistemingai randa naujų alternatyvų.
Kovai su dronais naudojamos šios priemonės: VAMPIR raketų sistemos, vokiškos „Gepard“ sistemos, o kartais net mokomieji lėktuvai Jak-52. Mi-8 ir borto kulkosvaidžio derinys šiam tikslui pirmą kartą buvo užfiksuotas šių metų rugpjūtį. Ukrainiečių veiksmai pasirodė efektyvūs, buvo numuštas „Shahed-136“.
„Forbes“ šią strategiją pavadino panašia į Antrojo pasaulinio karo meto, kai sraigtasparniai su kulkosvaidžiais buvo naudojami bombonešiams apsaugoti nuo priešo naikintuvų.
„Shahed-136“ yra maždaug 3,5 m ilgio ir gali įsibėgėti iki 185 km/h greičio. Jame yra maždaug 40 kg sverianti kovinė galvutė. Mažesniame „Shahed-131“ gali būti sumontuota ne daugiau kaip 10–15 kg sverianti kovinė galvutė.
Pats Mi-8 yra sovietinės kilmės daugiafunkcis sraigtasparnis. Jo istorija siekia septintąjį dešimtmetį. Per karą Ukrainoje, bent jau iki šiol, ukrainiečiai dažniausiai tokias mašinas naudojo kariams vežti ar civiliams evakuoti.
Tačiau ginkluoti Mi-8 gali dalyvauti kovinėse misijose, kurias vis dažniau matome kovos su dronais kontekste. Mi-8 gali veikti iki 4500 m aukštyje ir pasiekti iki 250 km/h greitį.