Sunaikintas „Sapfir“. Juokinga, kokia buvo šios sistemos funkcija (Video)  ()

Ukrainos specialiųjų pajėgų kariai sunaikino rusams labai svarbų ginklą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų kariai Kursko srityje aptiko ir sunaikino rusų elektroninės karybos sistemą „Sapfir“. Tarp civilinių pastatų įsprausta sistema tikriausiai turėjo apsaugoti kažkur šalia įsikūrusius rusų karius, bet iliuzijos apie jos efektyvumą pranyko liepsnose.

„Sapfir“ atrodo kaip civilinė mašina, nes neturi jokio kamufliažo, bet tam yra priežastis.

[Pasaulinė premjera!] EU+kuponai+dovanos. Ypatingai galingos graviravimo staklės, kurios tiesiog daužo konkurentus (Video, „Mecpow X4“, „Mecpow X4 Pro“)
3906 3

Pasaulinė premjera!

Specialūs kuponai

Dovanos

Galioja iki 2024-09-03

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

„Mecpow X4“ ir „Mecpow X4 Pro“ modeliai

Išsamiau

„Sapfir“ pirmą kartą viešai buvo pristatyta 2020 metais. Vėliau ji buvo patobulinta ir pasiekė, kaip teigia rusai, gana įspūdingus rodiklius, turint omenyje gana kompaktišką „Sapfir“ dydį. „Sapfir“ sistema įprastai yra montuojama ant paprasto krovininio furgono – sunkių karinių sunkvežimių jai nereikia. Pagrindinė „Sapfir“ užduotis buvo apsaugoti karinius ir civilinius objektus nuo dronų, įskaitant ir pačius smulkiausius bepiločius. Teigiama, kad ši sistema gali apsaugoti oro uostus ir gamyklas nuo mažų mėgėjiškų filmuojančių dronų. Būtent dėl to „Sapfir“ nedengia kamufliažas – ši sistema dažnai turi civilinę paskirtį. Dėl to kiek juokinga, kad tą sistemą Kursko srityje sunaikino mažas dronas, kol kitas dronas filmavo ataką. Pačių didžiausių, greičiausių ir aukščiausiai skrendančių dronų „Sapfir“ nepaveikia – tam skirtos kitos elektroninės karybos sistemos.

 

Oficialiais duomenimis, „Sapfir“ gali aptikti net ir labai mažus skrendančius objektus iki 30 km atstumu ir nuslopinti juos iki 5 km atstumu. Tokios sistemos negali nuolat skleisti trikdžių, nes jie kenktų ir vietinėms komunikacijų sistemoms ar, karo atveju, pačių rusų dronams. „Sapfir“ pirmiausia aptinka droną, o tada jį slopina. Būtent galimybė aptikti vos 250 gramų sveriančius namų gamybos dronus buvo pabrėžiama kaip didžiausias „Sapfir“ privalumas. Vėlgi, tą sistemą Kurske sudegino mažas dronas. Aptiktą droną „Sapfir“ paveikia trikdžių generatoriais, kurie tarsi nukerta ryšį tarp orlaivio ir piloto ir priverčia droną nukristi. Be to, „Sapfir“ gali slopinti ir antžemines dronų  valdymo stotis, jei tik priartėja prie jų tokiu atstumu.

 

Rusai 2023 metais gyrėsi, kad „Sapfir“ gali apsaugoti karius nuo ukrainiečių dronų-kamikadzių. Taip pat buvo teigiama, kad tokios sistemos dislokuotos pasienyje, kad ten nešniukštinėtų šnipinėjantys ukrainiečių dronai. Tais pačiais 2023 metais „Sapfir“ buvo pristatyta Dubajuje, kur buvo pabrėžiama, kad ši sistema gali kovoti su visais mažaisiais dronais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(82)
(2)
(80)

Komentarai ()