„Tol, kol laikysitės šitos sąlygos“. Nyderlandai pakomentavo ukrainiečių F-16 naudojimą  ()

Ukraina jau turi F-16 naikintuvų ir juos sėkmingai naudoja oro gynybai. Yra žinoma, kad F-16 Ukrainoje jau buvo panaudoti numušinėjant oro taikinius per didelę Rusijos dronų ir raketų ataką. Bet šie naikintuvai gali daug daugiau.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„General Dynamics F-16 Fighting Falcon“ buvo sukurtas ne tik lėtiems dronams ir sparnuotosioms raketoms numušinėti. Tai yra galinga skraidanti ginklų platforma, galinti nešti ginklus naikinti taikiniams ore, ant žemės ir vandenyje. F-16 tikrai turėtų darbo, pavyzdžiui, Rusijoje.

2024 m. rugpjūčio 1 d. Ukraina gavo pirmuosius F-16 iš Nyderlandų. Rugpjūčio 6 dieną Ukrainos pajėgos įsiveržė į Rusijos Kursko sritį. Ten F-16 dar tikrai nesirodė. Ir neturi rodytis – F-16 turimi ginklai turi pakankamą veikimo nuotolį, kad galėtų pasiekti Kursko sritį naikintuvui ir neįskrendant į Rusijos oro erdvę. Taip Rusija apšaudo ir bombarduoja Ukrainą savo aviacija – rusų lėktuvai savo ginkluotę paleidžia dar būdami virš Rusijos. Tačiau tarptautinėje erdvėje Ukrainos sąjungininkai vis dar aršiai diskutuoja, ar Ukraina gali naudoti jai suteiktus vakarietiškus ginklus prieš taikinius Rusijoje.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
12809 3

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Jungtinė Karalystė ir Prancūzija būtų linkusios sutikti leisti naudoti savo ginklus prieš taikinius Rusijoje. Tuo tarpu Vokietija ir JAV tam griežtai prieštarauja, nes baiminasi eskalacijos. O Nyderlandai turi tvirtą poziciją – F-16 gali būti naudojami ir prieš taikinius Rusijoje tol, kol tai „nepažeidžia karo įstatymų“.

Ką tai reiškia? Ukraina buvo užpulta ir turi teisę atsakyti. Ukrainos veiksmai Kursko srityje visiškai neprieštarauja karo teisei. Tačiau Nyderlandai nenori, kad jų atsiųsti F-16 būtų panaudoti prieš civilinius taikinius ar taikinius, kurie tokiais galėt būti vadinami. Ukrainiečiai civilių neatakuoja, bet atakos prieš Rusijos energetikos infrastruktūrą atrodo labai realistiškai, nes Rusija nuolat atakuoja Ukrainos elektros ir šilumos tinklus. Galima spėti, kad Nyderlandai nenorėtų, kad F-16 atakuotų rusų jėgaines ir tinklus, nes tai gali būti laikoma civiliniais taikiniais, net jei rusams tai nerūpi.

 

Nyderlandai nepamirš, kad 2014 metais rusai virš Donecko srities numušė „Malaysia Airlines“ lėktuvą, kuriame buvo 298 žmonės, labai daug Nyderlandų piliečių. Tada rusai dar apiplėšė žuvusiuosius ir fotografavosi su nuolaužomis.

Ar JAV gali neleisti naudoti F-16 Rusijoje? JAV gali tam prieštarauti, bet lėktuvus suteikė Nyderlandai. JAV, kaip F-16 gamintoja, gali prieštarauti ginkluotės perdavimui, jei baiminasi dėl technologijų patekimo į priešų rankas. Bet JAV pritarė F-16 perdavimui Ukrainai, todėl čia ši sprendimo teisė ir baigiasi. Nyderlandai netaiko jokių apribojimų, todėl Ukrainai atrišamos rankos. Tokie klausimai apskritai atsiranda tik dėl to, kad Ukraina jau kariauja – jei F-16 į Ukrainą būtų atvykę prieš karą, nei Nyderlandai, nei JAV negalėtų nurodinėti, kaip jie bus naudojami. Kita vertus, JAV gali daryti spaudimą Ukrainai, sakydamos, kad uždraus kitoms šalims perduoti F-16 Ukrainai, jei ši panaudos šiuos naikintuvus prieš taikinius Rusijos teritorijoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(36)
(9)
(27)

Komentarai ()