„Ukraina jų laukė nuo 2022 m.“ Į frontą įsiveržė galinga jėga (Foto)  ()

Transporto priemonės į ukrainiečių rankas pateko tik šių metų kovą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos ginkluotosios pajėgos amerikietiškų šarvuočių M1117 „Guardian“ (Armored Security Vehicle) laukė nuo 2022 metų lapkričio. Technika kariams buvo pristatyta tik šių metų kovą, tačiau iki tol tarnyboje jos nebuvo matyti. Dabar ukrainiečiai publikuoja M1117, aktyviai dalyvaujančių vienoje iš brigadų, nuotraukas.

Pirmoji informacija apie planus perkelti minėtus M1117 šarvuočius į Ukrainą pasirodė 2022 metų lapkritį. Transporto priemonės buvo 400 mln. dolerių pagalbos pakete.

Tačiau ilgą laiką naujos informacijos apie transporto priemonių pristatymą nepasirodė. JAV surengė spaudos konferenciją, skirtą M1117, jau kitais metais, 2023 metų rugsėjį. Tuo metu kalbėta apie šarvuočių renovaciją ir skelbta, kad tinkamas technikos paruošimas užtruks dar kelis mėnesius.

[EU+Kuponai] Pasaulinė „Titan Army“ portabilaus Android 4K ekrano premjera! Įspūdingas daiktas kiekvienam
4538

„Titan Army V32D4U Pro“ premjera!

Nuolaidų kuponai

Dovanos

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Titan Army V32D4U Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „Titan Army P32A2S2“ - 32 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Po pagalbos paskelbimo prireikė beveik pusantrų metų, kol atkeliavo pirmieji M1117 agregatai. Transporto priemonės į ukrainiečių rankas pateko šių metų kovą, tačiau iš pradžių jos buvo tik treniruočių aikštelėse ir fronte nebuvo naudojamos. Iki šiol, kai internete jau pasirodo nuotraukos, kuriose matyti, kaip minėti transporteriai važiuoja 154-ojoje Nepriklausomoje mechanizuotoje brigadoje.

Karių ilgai lauktos mašinos dabar yra tinkamai paruoštos karinėms operacijoms ir naudojamos fronte. Kaip pažymėjo „Defense Express“, kai kuriose transporto priemonėse taip pat yra įrengti specialūs narvai – pastaraisiais mėnesiais populiarus priedas, kurio paskirtis – apsaugoti nuo dronų-kamikadzių. Tuo pat metu nežinoma, kiek M1117 vienetų pateko į Ukrainos karių rankas. Tai dar viena gana paslaptinga parama – šalia 2S1 „Gvozdika“ haubicų atsargų – kurių detalės visuomenei nėra žinomos.

 

Minėtas M1117 „Guardian“ (ASV) yra automobilis, sukurtas 1990-aisiais Jungtinių Valstijų armijos karo policijos korpusui. Pirmieji jo prototipai pasirodė 1997 m., o masinė gamyba pradėta 1999 ir 2000 m. sandūroje. Tuo pat metu „Guardian“ yra viena pirmųjų transporto priemonių, kurių korpusas yra atsparus minoms. Ši specifika nėra bereikšmė, atsižvelgiant į grėsmes Ukrainos fronte, kur minų klojimas yra vienas iš pagrindinių pranašumo įgijimo elementų.

 

M1117 „Guardian“ ginkluotę sudaro 40 mm automatinis granatsvaidis „Mk 19“ ir sunkusis kulkosvaidis M2HB „Browning“. Taip pat yra mažesnis M240 kulkosvaidis (kal. 7,62 mm), skirtas kovoti su lengvaisiais šarvuočiais  ir pėstininkais.

Šio transporterio svoris yra beveik 14 tonų, o jo ilgis – 6 m, plotis ir aukštis 2,6 m. Šią masyvią konstrukciją varo „Cummins 6CTA8.3“ agregatas, kuris generuoja 260 AG galią ir įgreitina automobilį iki 100 km/h. Šarvai yra sudėtinės sistemos, kurią sukūrė Vokietijos įmonė IBD. Juos sudaro keraminis sluoksnis išorėje ir priešskeveldrinis pamušalas šarvų viduje. Šis derinys, be kita ko, užtikrina išgyvenamumą, pataikius prieštankinėms granatoms.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(2)
(25)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()