„Po Putino.“ Naujasis Rusijos prezidentas. Kas laukia Ukrainos ()
Anot analitikų, rusai ir elitas buvo paveikti ilgus metus trukusios propagandos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kremliaus pastangomis Ukrainos, kaip šalies, egzistavimas ir jos suverenitetas buvo neigtas ilgus metus, o tai lėmė plataus masto ir galbūt ilgalaikes pasekmes Rusijos visuomenėje bei turėjo įtakos elito nuomonei.
Rusija greičiausiai tęs genocidinį karą prieš Ukrainą, kol susidurs su reikšmingomis nesėkmėmis mūšio lauke ir stipria Vakarų parama Ukrainai.
Taip pat mažai tikėtina, kad kuris nors būsimasis Rusijos lyderis po Putino bus labiau linkęs į taikias derybas ir teisingą karo sprendimą. Apie tai rašo Karo studijų institutas (ISW).
|
Pasak analitikų, Kremlius ilgus metus pylė propagandą, neigdamas Ukrainos, kaip šalies, egzistavimą ir jos suverenitetą, o tai lėmė toli siekiančias ir tikėtinas ilgalaikes pasekmes Rusijos visuomenei ir daro įtaką elito nuomonei.
Rusijos pareigūnai iš artimo Putino rato, kaip ir kiti, viešai pareiškia, kad nepritaria taikos deryboms su Ukraina tokiomis sąlygomis, kurios neapima Ukraianos pasidavimo. Putino įpėdinis greičiausiai vadovausis panašiais svarstymais ir jų neatsisakys tol, kol Rusijos pajėgos nepatirs rimtų nesėkmių Ukrainoje.
„Derybos dėl paliaubų dabartinėse pozicijose ir dabartinėmis aplinkybėmis bus naudingos Rusijai ir suteiks Kremliui laiko toliau radikalizuoti ir militarizuoti Rusijos visuomenę prieš Ukrainą, o Rusijos armijai – laiko pailsėti ir atsigauti, tikriausiai prieš kitą puolimą“, – mano analitikai.
Tuo pačiu metu Ukrainos invazija į Kursko sritį įrodė, kad karas Ukrainoje nepasiekė aklavietės ir kad Ukraina, Rusija ir Vakarai išlaiko galimybę priimti sprendimus, kurie reikšmingai paveiks dabartinę realybę ir būsimą galutinį karo rezultatą.