„Tiek ore, tiek žemėje.“ Neįtikėtina. Ką paleidžia Ukraina ()
Šis įtaisas yra naudojamas taikantis tiek ore, tiek žemėje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Bekontaktis sprogdiklis kartu su radaru ir atomine bomba yra vienas iš išskirtinių slaptųjų Antrojo pasaulinio karo ginklų.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos mūšio lauke sėkmingai panaudojo slaptą ginklą – bepiločių bombų sprogdiklį su lazeriniu jutikliu, kuris tiksliai nustato taikinio vietą, kas leidžia sprogmenį atskraidinti bet kokiu norimu atstumu ir laiko momentu.
Apie tai rašo „Forbes“, remdamasis vienu iš „Z“ tinklaraštininkų, teigiančiu apie Ukrainos naujovės efektyvumą. Dėl šių bekontakčių sprogdiklių bepiločių orlaivių bombos ir FPV dronai tampa daug mirtingesniais ginklais. Šis įtaisas yra skirtas pataikyti į taikinius tiek ore, tiek žemėje.
|
Be to, sprogdiklis turi atsarginį kontaktinį detonatorių, būtiną lazerinės sistemos gedimo atveju. Tokia technologija greičiausiai bus naudojama naujuose atakos dronuose, kad žymiai padidėtų tikimybė pataikyti į taikinį.
The Russians report that Ukraine has developed an electronic fuze with a LiDAR rangefinder.
— Roy🇨🇦 (@GrandpaRoy2) September 3, 2024
This allows precision airbursts for drone dropped munitions.
A LiDAR targets a surface with a laser and measures the time for reflected light to return to the receiver. pic.twitter.com/Guf5aojayE
Leidinyje daugiausia dėmesio skiriama Ukrainos inžinierių talentui sukurti sprogdiklį seniems ginklams. Kaip pavyzdys pateikti sovietinės gamybos prieštankinių minų sprogdikliai. Juose yra magnetometras ir akselerometras.
Pirmasis įtaisas suaktyvina miną, kai tankas priartėja, o antrasis reikalingas tam, kad bet koks bandymas pajudinti miną iš jos vietos ją susprogdintų.