„Liepė sekti jų pavyzdžiu.“ Neįtikėtina kas įsiveržė į Kurską (Video)  ()

Lenkijos elgesys turi būti „iliustratyvus pavyzdys kitoms šalims“.


Ukrainos kariai
Ukrainos kariai
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo/?fbid=863761065936973&set=pb.100069092624537.-2207520000

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-07 „Liepė sekti jų pavyzdžiu.“ Neįtikėtina kas įsiveržė į Kurską (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos valdžia, atiduodama karinę techniką Ukrainai, vadovaujasi viena taisykle – perdavus ginkluotę kariuomenei, technika nebėra Lenkijos nuosavybė. Ukrainiečių interneto svetainė „Defense Express“ tvirtina, kad „tai iliustratyvus pavyzdys kitoms šalims“.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo karo pradžios naudoja Lenkijos valdžios suteiktą įrangą. Ginklų, sustiprinusių gynėjų armiją, sąrašas apima daugybę mašinų, įskaitant: pabūklus-haubicas „Krab“, bet ir tankus PT-91 „Twardy“.

Būtent pastaruosius dabar plačiai komentuoja ukrainiečiai, kurie aktyviai naudoja juos mūšiuose Kursko srityje. 

[EU+Kuponai] Banggood 18-o gimtadienio rinkinukas! El. paspirtukai, nešiojami PC, žaidimų monitoriai, prekės automobiliams ir kt. + PayPal akcija (Video)
4893 8

Specialus 18-o gimtadienio rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-14/2025-08-01

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „ANGWATT CS1“ - el. paspirtukas, 1000W, vienu įkrovimu 85 km, 55 km/h

2) „Ninkear N16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Windows 11

3) „KOORUI ‎34E6UC“ - 34 colių WQHD žaidimų monitorius

4) „Mudiro“ - kelioniniai 21/25 litrų talpos šaldytuvai su LED valdymo panele

5) „MUDIRO EW-S05“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „iMars X5“ - automobilinis vaizdo registratorius

Išsamiau

„Lenkijos pusė nereglamentavo tokių tankų naudojimo mūšiuose su Rusija tiesiogiai Rusijos Federacijos teritorijoje“, – skaitome. „Vienintelė taisyklė, kurios lenkai laikėsi, yra ta, kad po fizinio PT-91 „Twardy“ ar kitos įrangos perdavimo ginklas nebėra Lenkijos nuosavybė, todėl – Ukraina turi teisę juo disponuoti savo nuožiūra“, – pažymi „Defense Express“.

 

Lenkijos elgesys turi būti „iliustratyvus pavyzdys kitoms šalims“, kurios bando reguliuoti Ukrainoje perduotų ginklų naudojimo klausimą, o ypač tai, ar jie gali būti panaudoti Rusijos Federacijos teritorijoje. Kai kurių sąjungininkų draudimai neleidžia gynėjų armijai naudoti vertingų ginklų už savo šalies ribų.

Tankas PT-91 „Twardy“ buvo sukurtas 1990-aisiais kaip atsakas į poreikį modernizuoti tuomet pasenusius T-72. Modernizacija buvo siekiama padidinti kovinius pajėgumus, įskaitant stebėjimo sistemų patobulinimą. Pakeitimai apėmė modernių ERAWA reaktyvinių šarvų papildymą ir galingesnio variklio įdiegimą, kuris žymiai pagerino tanko mobilumą.

Vienas svarbiausių PT-91 „Twardy“ modernizavimo elementų – jau minėti reaktyvūs šarvai, ženkliai padidinantys transporto priemonės atsparumą kumuliaciniams ir kinetiniams sviediniams. ERAWA suteikia 95% apsaugą nuo raketų su viena HEAT kovine galvute.

 

PT-91 „Twardy“ komplektuojamas 125 mm pabūklu su automatiniu užtaisymo mechanizmu, leidžiančiu efektyviau veikti mūšio lauke. Transporto priemonėje taip pat yra pažangi DRAWA ugnies valdymo sistema su terminio vaizdo taikikliu, užtikrinančiu taikinių stebėjimą ir atpažinimą esant sudėtingoms oro sąlygoms, taip pat ir naktį.

Tanke PT-91 „Twardy“ yra įdiegta „Obra“ savigynos sistema, kuri įspėja įgulą apie lazerio spinduliuotę ir automatiškai įjungia dūmų granatas, todėl prieštankinės valdomos raketos operatoriui yra daug sunkiau pataikyti į taikinį. Dėl šios priežasties įgula turi didesnę galimybę išgyventi, jei priešas bus į jį nusitaikęs.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(21)
(0)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()