„Traukiasi iš Rusijos.“ Įvyko neįsivaizduojamas dalykas (Video)  (2)

Posovietinės technikos keitimas vyksta jau daug mėnesių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išryškėjo dar viena gija dėl Serbijos įsigytų prancūziškų naikintuvų „Rafale“. Buvusi Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos narė Elena Panina pakomentavo Belgrado susitarimą su Vakarais, teigdama, kad Serbija savo MiG-29 atiduos Ukrainai mainais už „Rafale“.

Apie tai  pranešama „Defense Romania“ svetainėje.

Anksčiau Serbija ir Prancūzija susitarė dėl naikintuvų „Rafale“ pirkimo šių metų rugpjūčio pabaigoje. Tokiu būdu serbai pamažu traukiasi nuo Rusijos, su kuria anksčiau turėjo karinių ryšių. Šiuo metu Belgrado kariuomenę daugiausia sudaro sovietinė technika, įskaitant naikintuvus MiG-29 ir sraigtasparnius Mi-35M.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
13154 3

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Sutartis su prancūzais yra dėl 12 orlaivių, kurių bendra vertė yra maždaug 2,7 mlrd. eurų, įsigijimo. Dėl šios priežasties Serbija išliks viena didžiausių armijų Balkanuose, tačiau su daug vertingesniu arsenalu nei anksčiau. Pridurkime, kad posovietinės technikos keitimas vyksta jau daug mėnesių. 2023 metų rugsėjį Belgradas iš „Airbus“ gavo transportinį lėktuvą C-295, kuris pakeitė „Antonov“ An-26.

Elena Panina teigia, kad Serbija savo naikintuvus MiG-29 ketina perduoti prancūzams iki 2024 metų pabaigos, o tuomet įranga bus išsiųsta į Ukrainą.

Nereikėjo ilgai laukti atsakymo iš Serbijos. Šalies prezidentas Aleksandras Vučičius paneigė šiuos pranešimus ir pabrėžė, kad MiG perdavimas Ukrainai per Prancūziją yra iš piršto laužtas. „Už nieką pasaulyje neatsisakyčiau mūsų MiG-29. Įsivaizduokite, kad grąžiname techniką, kurią labai stengiausi gauti“, – sakė Serbijos žiniasklaidos cituojamas politikas, pabrėždamas, kad „dvidešimt devinti“ net ir pasitelkus tarpininkus į frontą Ukrainoje nebus išsiųsti.

 

Prancūzų kompanijos „Dassault Aviation“ gaminami naikintuvai „Rafale“ yra devintajame dešimtmetyje pradėto projekto rezultatas. Pirmasis skraidantis prototipas buvo pagamintas 1986 m., o pradėti naudoti jie 2001 m. Nuo tada mašinos buvo nuosekliai modernizuojamos. Jos atitinka naujausius kovos reikalavimus. 

Prancūziški naikintuvai pasižymi delta sistema ir yra varomi dviem turboventiliatoriniais varikliais, leidžiančiais įsibėgėti iki 2200 km/val. „Rafale“ yra išskirtinai manevringi, o tai žymiai padidina jų naudingumą kovinių operacijų metu.

 

Viena iš pagrindinių prancūziškų orlaivių savybių yra jų daugiafunkciškumas. Jie gali veikti kaip naikintuvai, taktiniai bombonešiai, žvalgybiniai orlaiviai ir kovoti su karinio jūrų laivyno taikiniais. Dėl to jie yra itin universalūs ir tinkami įvairioms kovinėms misijoms.

Kalbant apie ginkluotę, „Rafale“ gali gabenti įvairių tipų raketas ir bombas. Jų arsenale, be kita ko, yra: MICA EM ir MICA IR „oras-oras“ raketos, taip pat sparnuotosios raketos SCALP-EG ir priešlaivinės raketos AM39 „Exocet“. Taip pat yra valdomų bombų, tokių kaip GBU-12 ir AASM.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(104)
(12)
(92)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)