„Per arti.“ Dar vienas iššūkis F-16 pilotams  ()

Pavojingos yra net mažesnės rizikos misijos Ukrainoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

F-16 naikintuvo piloto žūtis rodo, kokios pavojingos yra net mažesnės rizikos misijos Ukrainoje.

Anot „Business Insider“, vienas didžiausių klausimų, susijusių su naikintuvų perdavimu Ukrainai, buvo tai, kaip Kyjivas panaudos savo nedideles NATO suteiktas lėktuvų atsargas.

Kai naikintuvai atvyko į Ukrainą, pirminiai F-16 ir jų raketų paleidimo įrenginiai rodė, kad Kyjivas naikintuvus naudos oro kovose, o ne puolimo misijoms, kur jie būtų labiau pažeidžiami.

„Skraidymas naikintuvu yra pavojingas užsiėmimas, net ir bet kokiomis situacijomis“, – sakė buvęs JAV karinio jūrų laivyno aviatorius Vincentas Aiello, kuris, be F/A-18, per savo karinę karjerą skraidė ir F-16.

F-16 katastrofa apnuogino problemą

[EU+Kuponai] Banggood 18-o gimtadienio rinkinukas! El. paspirtukai, nešiojami PC, žaidimų monitoriai, prekės automobiliams ir kt. + PayPal akcija (Video)
6714 10

Specialus 18-o gimtadienio rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-09-14/2025-08-01

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „ANGWATT CS1“ - el. paspirtukas, 1000W, vienu įkrovimu 85 km, 55 km/h

2) „Ninkear N16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Windows 11

3) „KOORUI ‎34E6UC“ - 34 colių WQHD žaidimų monitorius

4) „Mudiro“ - kelioniniai 21/25 litrų talpos šaldytuvai su LED valdymo panele

5) „MUDIRO EW-S05“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „iMars X5“ - automobilinis vaizdo registratorius

Išsamiau

Pirmosiose oficialiose F-16 nuotraukose iš Ukrainos buvo matyti, kad jie yra ginkluoti amerikiečių gamybos raketomis „oras-oras“. Ekspertai ir analitikai pažymėjo, kad Kyjivas greičiausiai naudos lėktuvus gynybai.

Anksčiau Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis teigė nenorintis, kad F-16 skristų per arti fronto linijos, kur galėtų būti numušti Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemų. Anot jo, jie esą turėjo sustiprinti Kyjivo oro gynybą.

Būtent tai naikintuvai padarė rugpjūčio 26 d., suteikdami Ukrainai papildomų gynybinių pajėgumų, kai Rusija atakavo šalį šimtais raketų ir bepiločių orlaivių per didžiausią bombardavimą nuo 2022-ųjų vasario.

 

Po kelių dienų Ukraina pripažino, kad vienas iš F-16 nukrito, o pilotas žuvo.

Nepriklausomai nuo to, kas sukėlė nelaimę, aplinkybės per tokio didelio masto ataką neabejotinai būna sudėtingos.

Rusijos atakos tuomet buvo vienos krypties dronų, sparnuotųjų raketų ir balistinių raketų mišinys. Dalis panaudotų ginklų buvo paleisti iš strateginių bombonešių Tu-95, naikintuvų-bombonešių Su-34 ir penktos kartos lėktuvų Su-57.

 

Ukraina savo ruožtu dislokavo įvairias oro gynybos sistemas, kad padėtų perimti kuo daugiau šių grėsmių. Tai apėmė ir vakarietiškas, ir sovietines antžemines oro gynybos sistemas, ir naikintuvus, pavyzdžiui, F-16.

Dar vienas iššūkis Ukrainos pilotams – F-16 vis dar yra visiškai naujas orlaivis. Nepaisant kelis mėnesius trukusių pilotų mokymų, tai vis dar nepažįstamas lėktuvas. Jis gerokai skiriasi nuo sovietmečio naikintuvų, kuriais jie įpratę skraidyti.

Mike'as Torrealday, JAV karinių oro pajėgų atsargos pulkininkas, skridęs F-16 kovinėse operacijose Artimuosiuose Rytuose, sakė, kad oro gynyba yra „labai subtilus šokis“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(55)
(7)
(48)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: