„Jie manė, kad karas baigsis greičiau.“ Baigėsi rusų atsargos (Video)  ()

„Štai kodėl tarp atakų daromos ilgos pauzės.“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Buvęs Ukrainos bataliono „Aidar“ vadas Jevgenijus Dikijus interviu su Julija Borysko „Žovti Kedy“ kanale kalbėjo apie dabartinę Rusijos Federacijos arsenalo būklę. Kariškis nurodė, kiek šiuo metu Rusija gamina raketų ir dronų.

Neseniai buvo patvirtinta, kad Teheranas jau pradėjo tiekti raketas, kurių nuotolis viršija 100 km – apie tai pranešė amerikiečių laikraštis „The Wall Street Journal“, o netrukus patvirtino ir vienas iš Irano pareigūnų.

„Jei Iranas suteiks pagalbą, priklausomai nuo to, kiek ginklų jis perduos, apšaudymas padidės“, – aiškina J. Dikijus. Kariškis priduria, jog pasitiki Vakarų žvalgyba ir mano, kad Iranas perduoda tik šimtus, o ne tūkstančius raketų. „Tikslaus skaičiaus niekas nežino, bet tikrai net ne tūkstantis. Tai keli šimtai raketų“, – priduria jis.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! El. dviračiai, el. paspirtukai, energijos stotelės, žaidimų monitoriai ir kt. + įspūdingi prizai
7017 6

„7th Anniversary Sale“

„Lucky Draw“ žaidimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

3) „Eleglide M2 (27.5")“ el. dviratis - technologijos.lt komandos išbandytas ir rekomenduojamas

4) „KuKirin G2 Pro“ el. paspirtukas - 2024 metų modelis, 600W, off-road tipo, 58 km, 45 km/h

Išsamiau

J. Dikijus interviu metu taip pat palietė dabartinę RF raketų produkciją. Jis pabrėžė, kad „raketų gamyba Rusijoje pasiekė viršutinę ribą“. Julijos Borysko pašnekovas atkreipė dėmesį, kad rusams pernai sekėsi gerai, tačiau jie nebegali toliau augti.

Jis skaičiuoja, kad šiuo metu rusai per mėnesį pagamina apie 10–12 raketų „Iskander“ ir „Kinžal“, taip pat apie 35 sparnuotąsias raketas. J. Dikijus nepateikia konkretaus modelio, bet greičiausiai tai yra populiarioji Ch-101, su kuriomis Rusija ir toliau atakuoja Ukrainą.

Be to, J. Dikijus papasakojo, kiek, jo nuomone, Rusijoje gaminama „Shahed“ dronų. Jų tikrai bus bent 300 egzempliorių, gal kiek daugiau. Negana to, rusai savo sandėliuose dar turi neužbaigtų raketų S-200 ir S-300, tačiau kitų raketų atsargų praktiškai nėra, nes 2022 metais jie viską iššovė, manydami, kad karas greitai baigsis.

 

„Dabar rusai gali sau leisti iššauti lygiai tiek raketų, kiek pagamina. Štai kodėl tarp atakų daromos ilgos pauzės. Prieš trijų dienų atakas jie du mėnesius taupė amuniciją. Per du mėnesius jų gamyklos pagamina vieną galingą raketų kampaniją“, –  paaiškino J. Dikijus. Ekspertas įsitikinęs, kad jei Rusija negaus daug raketų iš Irano, agresorius masinius Ukrainos apšaudymus vykdys tam tikrais intervalais – kartą per 1,5-2 mėnesius, bet ne dažniau. Per pertraukas RF su „Shahed“ dronais puls gynėjų šalį.

Raketos Ch-47M2 „Kinžal“  ir „Iskander“ yra vieni technologiškai pažangiausių ginklų Rusijos Federacijos arsenale. Jų charakteristikos yra nepaprastai įspūdingos, o dėl gebėjimo atlikti sudėtingus manevrus jas sunku numušti.

Ch-47M2 „Kinžal“  yra maždaug 7 m ilgio, 1 m skersmens ir net 4,5 tonos masės raketa, pasiekianti 8 machų, t. y. maždaug 9 800 km/val. greitį. Didžiausias Ch-47M2 „Kinžal“  privalumas yra jos gebėjimas atlikti sudėtingus manevrus skrydžio metu, todėl ją numušti daug sunkiau. Galimybė išvengti grėsmių kiekviename skrydžio etape daro ją vienu mobiliausių hipergarsinių ginklų.

 

Nors tikslios „Kinžal“ nukreipimo sistemos lieka paslaptyje, žinoma, kad raketa aprūpinta pažangiomis technologijomis, leidžiančiomis tiksliai pataikyti į nurodytą taikinį. Greitumo ir manevringumo derinys labai padidina šio ginklo efektyvumą.

Palyginti su „Kinžal“, raketa „Iskander“ taip pat pasižymi įspūdingomis techninėmis charakteristikomis. Tai maždaug 7,3 m ilgio, 0,92 m skersmens ir 3,8 tonos masės raketa „Iskander“ gali nešti įprastines, kasetines ir branduolines galvutes. Ji pasiekia maždaug 7 machų (8300 km/h) greitį, o atstumas siekia iki 500 km. Dėl pažangių nukreipimo sistemų „Iskander“ laikoma vienu tiksliausių ir pavojingiausių ginklų Rusijos arsenale.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(4)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()