„Ten yra 90% Rusijos aviacijos.“ ATACMS paruoštas. Laukiama leidimo  ()

Kaip yra iš tikrųjų?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečių karo ir politikos apžvalgininko Oleksandro Kovalenkos komentaras.

Vakarų šalys, ypač JAV, ir toliau nenusileidžia dėl savo pozicijos dėl teisės suteikimo Ukrainai smogti Vakarų ilgo nuotolio raketomis giliai į Rusijos teritoriją. Jie tai grindžia įvairiomis priežastimis – nuo ​​eskalavimo grėsmės iki to, kad Rusija tariamai atitraukė savo lėktuvus giliau į teritoriją ir todėl tokiems smūgiams nėra prasmės. Bet ar tikrai taip yra? Išsiaiškinkime. 

Kad ir kokioms raketoms gautume atitinkamą patvirtinimą – ar tai būtų balistinės ATACMS, ar  sparnuotosios raketos „Storm Shadow“, „Scalp-EG“ ir „AGM-158 JASSM“, o galbūt ir labai specifinis AGM-154 Joint Standoff Weapon – visas jas ribos taikinių nuotolis – 300 km. 

Net ir tos modifikacijos, kurių taktinės ir techninės charakteristikos rodo 500, 600 ar net 1000 kilometrų, visas jas ribos tarptautinės raketinių ginklų eksporto taisyklės – 300 km. Būtent todėl, kalbėdami apie Vakarų gamybos tolimojo nuotolio raketų ginklų panaudojimo Rusijos teritorijoje galimybes, kalbame apie panaudojimo gylį nuo 300 kilometrų sienos. 

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
13171 3

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

O dabar įdomiausia – ar tikrai visa Rusijos aviacija dabar pasitraukusi už šios 300 kilometrų zonos? Žvelgdamas į priekį, iš karto atsakysiu – NE! Bet apie viską iš eilės.

Rugpjūčio 27 d. Amerikos leidinys „The Wall Street Journal“ paskelbė straipsnį, kuriame remiamasi tam tikro, kaip įprasta Vakarų žiniasklaidoje, neįvardijamo pareigūno žodžiais. Jis pažymėjo, kad Ukraina negauna leidimo smogti Rusijos teritorijai ATACMS raketomis, nes Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgos patraukė 90% lėktuvų giliai į teritoriją, kur balistinės raketos nepasiekia. 

Tačiau tai melas, kurį išsakė JAV gynybos departamento atstovės pavaduotoja Sabrina Singh per spaudos konferenciją Pentagone rugsėjo 5 d.

Šiuo metu artimoje teritorijoje yra 20 oro bazių, kuriomis aktyviai naudojasi Rusijos aviacija. Šiose oro bazėse yra ir atakos, ir kelių funkcijų sraigtasparniai, taip pat įvairių tipų taktiniai ir atakos lėktuvai. Tačiau daugeliu atvejų, kai kalbame apie Rusijos aviaciją, galvojame apie priekinės linijos bombonešius Su-34. Bet tai nėra tiesa. 

 

Ukrainos oro erdvėje virš laikinai okupuotų teritorijų naudojami ne tik Su-34, bet ir atakos lėktuvai Su-25 atakos lėktuvai, bombonešiai Su-24, naikintuvai Su-27, Su-30, sraigtasparniai Mi24/35, Ka-52 ir kt. 

Pagal eksploatacines charakteristikas, esant normaliai kovinei apkrovai, šių orlaivių skrydžio nuotolis yra toks: 

Su-25 – 500 - 650 km;

Su-24 – 500 - 600 km; 

Su-27 – 450 - 600 km; 

Su-30 – 500 - 1200 km; 

Su-34 – 600 - 1200 km; 

Su-35 – iki 1500 km.

Iš karto noriu pastebėti, kad šie skaičiai yra vidutiniai, atsižvelgiant į kovinio lėktuvo skrydžio diapazoną be visos ginklų apkrovos, su visa apkrova, be išorinio degalų bako ir su juo. Tai yra, kad neprirašyčiau „paklodės“, pateikiu vidurkius. Taigi pratęsiu.

 

Mi-24 – 450 km; 

Mi-35M – 550 km; 

Ka-52 – 400 – 450 km; 

Mi-28 – 450 – 550 km. 

O dabar – dėmesio: kaip Rusija galėtų 90% aviacijos perkelti gilyn į savo teritoriją, jei šių 90% lėktuvų vidutinis skrydžio nuotolis yra 600 km ar mažiau? Juk iš tikrųjų tai yra 300 km atstumas nuo sienos su Ukraina, kelionės pirmyn ir atgal režimu. Tačiau kažkokiu keistu būdu kovos zonoje šie orlaiviai ir toliau vykdo kovines misijas. 

Jeisko, Kursko, Voronežo, Morozovsko ir kt. srityse oro bazėmis ir toliau aktyviai naudojasi ne tik visur esantys Su-34, bet ir Su-25, Su-24 ir kt. Ir jei Ukraina būtų turėjusi leidimą smogti į visas šias bazes vakarietiškomis raketomis, tai Rusija būtų praradusi galimybę aktyviai naudotis būtent tais 90% orlaivių, kurių niekur neperkėlė.

Savo ruožtu, vidurinėje zonoje, už 300 km nuo sienos, Rusija turi tik šešis aerodromus, kurie galėtų panaudoti Su-34 ir Su-35 atakoms prieš Ukrainą. O tai turėtų įtakos ir vidutiniam dienos atakų skaičiui mūsų šalies teritorijoje. 

 

Tolimojo nuotolio raketų ginklų panaudojimas Rusijos teritorijoje nuginkluotų ir kritiškai susilpnintų Rusijos aviacijąDėl to jis būtų toks pat nenaudingas, kaip Rusijos Juodosios jūros laivynas, kuris dabar tapo flotile, tapo nenaudingas Juodojoje jūroje.

Išvados

Kai mūsų Vakarų partneriai leidimo Vakarų raketų smūgiams Rusijos teritorijoje ir į aerodromus nebuvimą pateisina tuo, kad ten nebėra į ką pataikyti, yra visiškas melas arba visiška kalbėtojo profesinė nekompetencija.

Tačiau be oro bazių 300 km spinduliu nuo sienos su Ukraina yra šimtai kitų karinių objektų, kurie tik ir prašosi balistinės raketos.

Nepamirškime ir svarbaus dalyko – Kursko srities, leidžiančios smogti Rusijos teritorijai iš Rusijos teritorijos. Tai yra išplėsti smūgių pajėgumus giliai į Rusijos Federaciją 30, 40, 50 km... Nežinia, kiek nutols operacija Rusijos pasienio zonoje, bet faktas lieka faktu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(49)
(3)
(46)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()