„Padėtis tokia sunki, kad… Parašysiu didžiosiomis raidėmis: nieko neturime“  ()

Tai reikėtų skubiai keisti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rogeris Housenas, išėjęs į pensiją pulkininkas ir gynybos ekspertas, mano, kad Belgija yra visiškai neapsaugota nuo galimų oro atakų. Šios NATO valstybės narės padėtis tokia sunki, kad jos neišspręs net „Patriot“ sistemų įsigijimas.

„Parašysiu didžiosiomis raidėmis: nieko neturime. Esame visiškai neapsaugoti ir bet kokios grėsmės akivaizdoje esame kaip paukštis katei. Kalbu ne tik apie Antverpeno uostą. Jei, pavyzdžiui, bus užpultas gamtinių dujų terminalas Zebriugėje, pusė pakrantės liks dūmuose. Tokios vietos kaip Europos institucijos ar NATO būstinė Briuselyje taip pat nėra tinkamai apsaugotos“, – interviu Belgijos portalui „7sur7“ sakė R. Housenas.

[EU+Kuponai] Mažiausios kainos šiais metais! Žaidimų kėdės su masažo funkcija, išmanieji laikrodžiai, PC, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
5636 2

Specialus rinkinukas

Mažiausios kainos šiais metais

Kuponai

Galioja iki 2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Douxlife GC-RC03“ - žaidimų kėdė su masažo funkcija

2) „BlitzWolf BW-V5“ - 1080P vaizdo projektorius

3) „Ninkear A16 Pro“ - 32GB+1TB, 2,5K ekranas, Win 11 OS

4) „BlitzWolf BW-AT4“ - naujausias kompanijos išmanusis laikrodis

5) „MUDIRO EW-S03“ - 500W aukšto slėgio plovimo įrenginys

6) „Uperfect Δ / Delta“ - sulankstomas dvigubas monitorius

Išsamiau

Panašią nuomonę neseniai išreiškė ir Bartas De Weveris, kuris apibūdinamas kaip pagrindinis kandidatas į būsimus Belgijos premjerus. Jo nuomone, strateginės vietos Belgijoje nėra pakankamai apsaugotos ir tai reikėtų keisti. „Patriot“ sistemos turi būti tam prioritetas.

Tai amerikietiškas ginklas, pagamintas „Raytheon“ kompanijos, kurio privalumai, be kita ko, buvo parodyti kare Ukrainoje (Kyjivas gauna „Patriotus“ kaip dalį paramos iš Vakarų). Tai žemė-oras priešlėktuvinių raketų sistema. Jos komponentai montuojami ant mobilių automobilių platformų.

 

Visą „Patriot“ sistemą sudaro paleidimo įrenginys, kompiuterizuotas valdymo postas ir fazinio masyvo radaras. Jis gali kovoti su priešo objektais, esančiais iki 160 km atstumu ir judančiais iki 24 km aukštyje. Šios vertės skiriasi priklausomai nuo radaro versijos, taikinio tipo ir naudojamų raketų (jos gali turėti klasikines skilimo ar kinetines galvutes).

„Patriot“ sistemos yra labai efektyvios, tačiau jose naudojamos raketos yra brangios. Tai viena iš priežasčių, kodėl tai yra ginklas, skirtas visų pirma kovai su priešo lėktuvais ir pavojingiausiomis raketomis, bet nenaudojamas dronams numušti. Šioje srityje situacija Belgijoje taip pat nėra gera.

 

Grėsmė kyla ne tik iš Rusijos. „Alibaba“ galite labai lengvai užsisakyti įprastą droną. Priklijuodami prie jo kelis kilogramus sprogmenų, galite sukelti gigantišką nelaimę Antverpeno uoste. Budrumas būtinas ne tik dėl rusų, bet ir dėl vienišų vilkų, „Islamo valstybės“ kovotojų ir Rusijos vardu veikiančių žmonių. Naudodami dronus ir sprogmenis, jie gali padaryti didelę žalą“, – sakė R. Housenas.

Belgijos ekspertas nenurodė, kurios, jo nuomone, priešlėktuvinės sistemos, apsaugančios nuo grėsmių mažame aukštyje, būtų geriausias pasirinkimas jo šaliai. Jis komentavo, kad Belgijai reikia plačios gynybos sistemos, panašios į Izraelio „Geležinį kupolą“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(2)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()