„Taika iki 2024-ųjų pabaigos.“ Skelbiami Zelenskio „pergalės plano“ fragmentai ()
Preliminarus Volodymyro Zelenskio „pergalės planas“ susideda iš keturių punktų ir susijęs su okupuotomis teritorijomis bei saugumo klausimais.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Operacija Kurske ir pasirengimas antrajam taikos viršūnių susitikimui yra Ukrainos valdžios plano, kuriuo siekiama užbaigti karą, dalis. Ukraina tikisi daryti spaudimą Kremliui ir priversti jį pradėti taikos derybas. Šių taikos derybų metu gali įvykti „teritorijų mainai“. Ispanijos naujienų agentūra EFE skelbia galimo „taikos plano“ detales.
Žurnalistai paaiškino, kad surinko „mažas informacijos daleles“ iš prezidento Volodymyro Zelenskio ir kitų pareigūnų viešų kalbų, kurios buvo pasakytos per pastarąsias kelias savaites.
Remdamiesi šiomis „dalelėmis“, žurnalistai mano, kad yra planas baigti karą 2024 m. rudenį. Straipsnyje teigiama, kad viena iš prielaidų „pergalės planui“ įgyvendinti – didinti tarptautinį spaudimą Maskvai pradėti derybas ir didinti karinę pagalbą Ukrainai.
|
Zelenskio „pergalės plano“ detalės:
- Puolimas Kursko srityje, dėl kurio 1300 km2 Rusijos teritorijos atiteko Ukrainai;
- „Teritorijų mainai“, kurių metu Rusijos Federacija grąžina okupuotus Ukrainos regionus, o Ukraina pasitraukia iš Kursko;
- Sprendžiami ekonominiai ir saugumo klausimai. Pagal šią sąlygą nustatoma Ukrainos vieta tarptautinėje saugumo sistemoje;
- Detalizuojamos priemones, kurių Rusija turi imtis, kad užbaigtų karą.
Siekdama priartinti plano įgyvendinimą, Ukraina veikia dviem kryptimis, aiškino EFE žurnalistai.
Pirmoji kryptis – šį planą pristatyti JAV politikams: dabartiniam prezidentui Joe Bidenui ir dviem kandidatams į prezidentus – demokratei Kamalai Harris ir respublikonui Donaldui Trumpui.
Antroji kryptis – iki metų pabaigos surengti antrąjį Pasaulinį taikos viršūnių susitikimą, į kurį bus pakviesta Rusijos Federacija. Artėjant šiam viršūnių susitikimui, kitos šalys, tikriausiai Kinija ir Indija, darys spaudimą Maskvai laikytis „pergalės plano“.